HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 26 Shkurt 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kupa e Shqiperise 2015-16
 Kronika e ndeshjes: Finale - E diel, 22. Maj 2016 - 21:00 h

LaciKukësi
46
( 0 : 1 ) ( 0 : 1 )
Overtime: 1 : 1
Shootout: 3 : 5

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E diel, 22 Maj 2016
Match Time :21:00 h
 
Playground :Stadiumi Kombetar "Qemal Stafa" - Tirana
Match referee(s):Marco GUIDA, Alessandro COSTANZO, Lorenzo MANGANELLI, Enea JORGJI
 
Spektatore: 4.300
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
   Eventet
  Penallti
  • ' : Marko CETKOVIC ( 1 )
  • ' : Alfred ZEFI ( 0 )
  • ' : Stipe BULJAN ( 1 )
  • ' : Besar MUSOLLI ( 1 )
  • ' : Matija DVORNEKOVIC ( 1 )
  • ' : Jean CARIOCA ( 1 )
  • ' : Izair EMINI ( 1 )
  • ' : Rahman HALLACI ( 0 )
  Demtim
  • 42' : Argjend MUSTAFA ( 1 )
   Gol
   • 93' : Aldo MITRAJ ( 1 )
   • 65' : Jean CARIOCA ( 1 )
   Karton i verdhe
   • 5' : Emiliano CELA ( 1 )
   • 10' : Marko CETKOVIC ( 1 )
   • 101' : Arian SHETA ( 1 )
   • 108' : Albi DOSTI ( 1 )
   • 119' : Valdan NIMANI ( 1 )
   • 30' : Argjend MUSTAFA ( 1 )
   • 90' : Aldo MITRAJ ( 1 )
   • 24' : Izair EMINI ( 1 )
   • 37' : Renato MALOTA ( 1 )
   • 52' : Gledi MICI ( 1 )
   Penallti e humbur
   • ' : Albi DOSTI ( 1 )