HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 02 Korrik 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ekskluzive/ Hair Zeqiri firmos per tre vjet me Caykur Rizespor
nga AlbaniaSoccer   E diel, 26 Qershor 2011 08:07   pdfShtypEmail

hair_zeqiriNje nga mesfushoret me te mire ne Shqiperi Hair Zeqiri ka firmosur nje kontrate tre vjecare me ekipin turk te Caykur Rizespor. 22-vjecari do te perfitoje 150-mij/Euro ne sezone plus premiot dhe ne rast se ekipi i tij ngjitet ne Superligen Turke nje bonus ekstra. Ne sezonin 2010-2011 Rizespor u rendit i katerti ne Ligen e pare turke me 54-pike vetem kater pike me pak se vendi i pare dhe i dyte kurse Zeqiri me Flamurtarin e tij u shpall nenkampjone i Shqiperise. Mesfushori 190-cm i gjate eshte i dyti shqipetare qe aktivizohet ne rradhet e klubit te Rizesportit.

Ne vitin 2004 Klodian Duro ka luajtur nje faze duke u aktivizuar ne 11-ndeshje e duke shenuar nje gole ne fazen e dyte ai u trasferua tek gjermet e Arminia Bielefeld.

Ne linje telefonike ekskluzivisht nga Turqia per Albaniasoccer.com Hair Zeqiri ka folur per traferimin e tij ne kampionatin Turk si dhe per objektivat e tij personale.

“Kishte ardhur momenti per te kaluar ne nje kampionate me te forte pasi vetem ne kete menyre do te rritem me shume nga ana profesionale si futbollist c’ka do te me beje te mundur me vone te vesh dhe fanellen e kombetares se madhe pasi me ekipin U-21 kam qene titullar, por gjithcka ne kohen e ne momentin e vet. Objektivat e drejtuesve te ekipit per sezonin e ri me binden qe te firmose per ta. Me perforcimet qe kane bere ata deshirojne qe te ngjiten ne Super ligen Turke, c’ka eshte dhe nje deshire e imja. Shpresoj e mendoj qe gjithcka te shkoje sa me mire per mua dhe per klubin tim te ri”.

“Dua te falenderoj dhe ata qe kane merite te padiskutueshme ne formimin tim si futbolliste. Familja ime e cila me ka qendruar prane ne cdo moment si te mire dhe te keq. Klubin e vendlindjes time Flamurtarin, atje ku u formova si futbollist dhe mesova gjuhen e futbollit. Te gjithe trajneret me te cilet kam punuar , gjithsecili prej tyre ka kontribuar kush me shume e kush me pak ne formimin e ketij Zeqiri. Nje falenderim special per tifozerine vlonjate dhe per presidentin e klubit Z.Shpetim Gjika”.

Klevis Bejkolli


busy
komente