HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 06 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Miqësore/ Shqipëri – Armeni në 14 gusht
nga AlbaniaSoccer   E premte, 12 Prill 2013 21:51   pdfShtypEmail
kombetarja_stervitet1FSHF ka gjetur një kundërshtar për kuqezinjtë. Ekipi përfaqësues i Shqipërisë do të luajë një ndeshje miqësore me përfaqësuesen e Armenisë. Federata e Futbollit të Armenisë ka arritur një marrëveshje me Federatën Shqiptare të Futbollit për organizimin e një ndeshje miqësore mes këtyre dy skuadrave. Ky takim do të zhvillohet në 14 gusht në kryeqytet dhe për Xhani De Biazin do të shërbej si një test ideal përpara se të rinisin ndeshjet zyrtare të muajit shtator dhe tetor. Armenia është renditur në vendin e 90 në renditjen e re botërore të FIFA-s për ekipet kombëtarë,ndërsa ekipi ynë është ngjitur në një pozicion historik, në vendin e 48-të. Më parë kuqezinjtë do të duhet të kalojnë provën e tyre ndoshta më të vështirë drejt eliminatoreve Brazil 2014, Shqiperi – Norvegji më 7 Qershor.

busy
komente