HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 12 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Maqedoni/ Shkëndija 79 e fillon sezonin me humbje!
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 05 Gusht 2013 03:02   pdfShtypEmail

shkendijaSot ka filluar edhe Kampionati i Maqedonise per sezonin e ri 2013-14. Te dyja skuadrat shqiptare, Renova dhe Shkendija nuk paten nje dite te kendshme. Renova barazoi jashte fushe me Napredok 1-1, kur udhehoqi qe nga minuta e 16-te pas golit te shenuar nga Izair Emini.

Shkendija nga ana tjeter, pesoi nje humbje te rende ne fushen e vet, teksa u mund nga skuadra e forte e Turnovo me rezultatin 0-3. Shkendija perpara fillimit te sezonit beri edhe disa blerje te reja po asnje nga lojtaret qe i jane afruar skuadres nuk ishin ne gjendje per te luajtur kete takim.

Rezultatet - Java 1

Metalurg - Rabotnichki 0:0 (0:0)

Shkendija - Horizont Turnovo 0:3 (0:1)
Zoran Baldovaliev 71', 90', Dejan Blazhevski 83' (p)

Pelister - Euromilk Gorno Lisiche (1:0) (0:0)
Hristijan Dragaski 63'

Gostivar - Bregalnica 0:1 (0:0)
Eftim Aksentiev 75'

Napredok - Renova 1:1 (0:1)
Vladimir Mojsovski 77' - Izair Emini 16'

Vardar - Makedonija Gjorche Petrov 4:1 (2:1)
Radenko Bojović 8', Jovan Kostovski 35', 72', 80 - Ermedin Adem 40' (p)


busy
komente