U-17/ Kuqezinjt e vegjel mbyllin turneun me kupen Fair-Play
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 11 Gusht 2012 17:00   Shtyp

u-17_shqiperi_kosova_1_1Ne dy ndeshjet e fundit miqesore ne turneun e zhvilluar ne Rumani Kombetarja e Shqiperise per moshen nen 17 vjec ka pesuar 2 humbje radhazi.

Me Rumanine gjithcka eshte mbyllur ne shifrat 3-0 pasi vendasit luajten me kujdes perballe kuqezinjve te pa organizuar mire. Ndersa ne takimin e fundit me Turqine loja ishte mjaft interesante deri ne barazimin 2-2 pas nje loje te hapur dhe te mireorientuar nga trajneri Mustedanagic. Por perseri ne fund lojtaret tane kane pesuar nje gol per ta mbnyllur takimin 3-2 ne favor te Turqise.

Ne fund te ketij turneu miqesor ku moren pjese Rumania, Belgjika, Turqia dhe Shqiperia futbollistet tane merituan Kupen Fair-Play.

komente
 
jFinalizer Error 401: asset file not found: /templates/rhuk_milkyway/css/template.css
hide