Duka pret zv.presidentin e Federates se Anglise
nga Albaniassocer   E shtunë, 04 Maj 2013 14:34   Shtyp

duka-armandPresidenti i Federates Shqiptare te Futbollit zoti Armand Duka ka pritur ne ambjentet e institucionit te futbollit tone zevendes presidentin e Federates se Anglise zotin David Gill. Vizita e mikut nga Anglia eshte zhvilluar ne nje atmosfere miqesore dhe mjaft interesante. Zoti Gill me nje karriere shume te njohur ne futboll kerkon te behet anetar i Komitetit Ekzekutiv te UEFA's. -Une erdha ne Shqiperi per te takuar zotin president Duka dhe per te njohur me nga afer Federaten Shqiptare te Futbollit te cilen ashtu si te gjitha vendet e Europes une kam deshire ta perfaqesoj ne UEFA. Jam i kenaqur dhe i lumtur qe isha prezent ne vendin tuaj- perfundoi ne intervisten e tij per mediat zevendes presidenti Gill. Ndersa zoti Duka theksoi se maredheniet me Federaten Angleze jane mjaft te mira dhe kjo vizite do te ndikoje edhe me shume ne forcimin e tyre. Jemi tr kenaqur qe kemi miq te mire ne boten e futbollit.

komente
 
jFinalizer Error 401: asset file not found: /templates/rhuk_milkyway/css/template.css
hide