UEFA/ Shqiperia e 47 per Fair Play nga 53 vende
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 09 Maj 2012 22:22   Shtyp

uefa_logo1_703796564Shqiperia eshte renditur ne vendin e 47-te, ne renditjen e UEFA per Fair-Play nga 53-vende gjithsej. Vendi yne renditet i 47 me 7358-pike per kohen 30/04/2012 deri me 01/05/2012. Pas nesh jane vetem vende si Andora, Liteshtenji ose Luksemburgu.

Ne vendin e pare renditet Norvegjia me 8394 dhe pas saj vijne Finlanda, Hollanda dhe Islanda. Spanja dhe Gjermania ndajn vendet nente dhe dhjete kurse Anglia ne vendin e 13 ndersa Italia vetem ne vendin e 23-te.

komente
 
jFinalizer Error 401: asset file not found: /templates/rhuk_milkyway/css/template.css
hide