Ne Fokus/ Besart Berisha “refuzon” rikthimin ne kombetare
nga AlbaniaSoccer   E martë, 21 Shkurt 2012 05:43   Shtyp
besart-berishaBesart Berisha po shkelqen ne kontinentin australian dhe golat e tij kane cuar peshe skuadren e Brisbane Roar. Plot 15-te tille te shenuar prej fillimit te kampionatit kane terhequr vemendjen e FSHF-se. Perflitet nje rikthim i mundshem per te, por Besarti ka sqaruar menjehere pozicionin e tij. Ne nje interviste per mediat kosovare ai ka treguar se per momentin nuk ka ndermend te rikthehet ne ekipin perfaqesues.
“Nuk besoj se do te rikthehem edhe per disa kohe ne ekipin kombetar. Nuk mund te bej 27-ore fluturim per te ardhur dhe 27-ore te tjera per tu kthyer. Distanca eshte shume e larget dhe kjo aventure nuk me sherben as mua, as kombetares dhe as Brisbanes. Ndoshta ne te ardhmen”, ka deklaruar golashenuesi me i mire i kampionatit australian, kosovari Besart Berisha.
komente
 
jFinalizer Error 401: asset file not found: /templates/rhuk_milkyway/css/template.css
hide