Kategoria Superiore/ Bylis-Teuta 3-0
nga AlbaniaSoccer   E martë, 22 Shkurt 2011 00:29   Shtyp

Bylis_golNe stadiumin Adush Muca ne oren 13:00, Bylisi ka fituar me rezultatin e thelle  3-0 kunder Teutes. Ballshiotet e kane zgjidhur shume shpejt. Qe ne minuten e 3-te Xhafa ka shenuar me koke mbas nje goditje nga kendi. Teuta eshte trembur dhe per shume minuta nuk e ka marre veten ne fushe. Trajneri Edi Martini ka qendruar ne kembe dhe ka keshilluar lojtaret e tij te reagojne. Pjesen e pare ka patur nje loje te ashper ne mesfushe ku dy ekipet jane munduar te mposhtin njera tjetren.

Ne pjesen e dyte, Bylis ka thyer nje aksion te Teutes dhe nje kundersulm i shpejte ka nxjerre te vetem perballe portes Xhafen qe i vetem me Rizvanin ka dyfishuar rezultatin. Minuta e 57-te dhe Bylisi ka pare veten ne avantazhin e dyfishte.

Ne minuten e 70-te ka ardhur dhe goli i kapiteni Amarildo Dimo qe ka vulosur fitoren. Me keto tre pike ballshiotet jane ngjitur ne kuoten e 21 pikeve dhe tani shpresojne se mund te shpetojne renien nga kategoria.

Enea Shtrepi

 

 

komente
 
jFinalizer Error 401: asset file not found: /templates/rhuk_milkyway/css/template.css
hide