AlbaniaSoccer - Futbolli Shqiptar - Lajme & Statistika nga kombetarja, superliga dhe sporti shqiptar https://www.albaniasoccer.com/ Recent Videos Video <![CDATA[Kalmar FF - Brommapojkarna 2-2 / Etrit Berisha shenon golin e barazimit]]>  Kalmars målvakt Etrit Berisha ordnade 2-2 hemma mot Brommapojkarna sedan han kvitterat på straffspark i minut 80. Kalmar's goalkeeper Etrit Berisha arranged 2-2 at home against Brommapojkarna since he acknowledged on penalty kick in minute 80.]]> Sat, 27 Jul 2013 22:53:32 GMT http://albaniasoccer.com/multimedia/video/viewvideo/101/legjonaret/kalmar-ff-brommapojkarna-2-2--etrit-berisha-shenon-golin-e-barazimit.html <![CDATA[Gaz Metan Medias - FC Botosani 1-2 (goli i Azdren Llullakut)]]>  Gaz Metan Medias - FC Botosani 1-2 ~ Rezumat complet HD ~ 26 Iulie 2013 Echipele de start: Gaz Metan: Pleşca - Trtovac, Frăsinescu, Markovici, Buzean - Avram, Tahar - Cojocnean, Vitinho, C. Petre - Lullaku Rezerve: Buchta, Ciucă, O. Covaciu, Zaharia, F. Bravo, R. Gaşpar, Gheorghe FC Botoşani: Curileac - Patache, Tincu, Ursu, Acsinte - Fulop, Vaşvari, M. Croitoru, Vraciu - Cîrjan, Hadnagy Rezerve: Perianu, Tăban, Maghici, I. Matei, Ghinga, Codoban, Plămadă]]> Sat, 27 Jul 2013 18:58:50 GMT http://albaniasoccer.com/multimedia/video/viewvideo/100/legjonaret/gaz-metan-medias-fc-botosani-1-2-goli-i-azdren-llullakut.html <![CDATA[Sarajevo - Kukësi 0:0 (25.7.2013.) / Kukesi kualifikohet per ne raundin e trete te Europa League]]>  Ndeshja e pare eshte fituar nga Kukesi 3-2 dhe me barazimin 0-0 ne ndeshjen e kthimit kuksianet vazhdojne me tej]]> Fri, 26 Jul 2013 09:23:28 GMT http://albaniasoccer.com/multimedia/video/viewvideo/99/skuadrat-shqiptare/ <![CDATA[Nurudeen Orelesi goal against Neftci Baku]]>  Momenti i golit te shenuar nga Nurudeen Orelesi qe ia dhuroi fitoren Skendebeut.]]> Tue, 23 Jul 2013 23:20:50 GMT http://albaniasoccer.com/multimedia/video/viewvideo/98/skuadrat-shqiptare/nurudeen-orelesi-goal-against-neftci-baku.html <![CDATA[Man United vs A League Stars (5-1) Besart Berisha gol / All Goals and Highlights Video 20 7 2013 Friendly]]>  Manchester United vs A-League Stars (5-1) All Goals and Highlights Video 20/7/2013]]> Sat, 20 Jul 2013 14:04:26 GMT http://albaniasoccer.com/multimedia/video/viewvideo/97/video-te-ndryshme/man-united-vs-a-league-stars-5-1-besart-berisha-gol--all-goals-and-highlights-video-20-7-2013-friendly.html <![CDATA[Freiburg - Olympiakos 4-2 Highlights 18/7/2013 / Admir Mehmedi, në ndeshjen debutuese me Freiburgun shënoi dygolësh]]>  Freiburg - Olympiakos 4-2 Highlights / Admir Mehmedi, në ndeshjen debutuese me Freiburgun shënoi dygolësh]]> Sat, 20 Jul 2013 11:15:57 GMT http://albaniasoccer.com/multimedia/video/viewvideo/96/video-te-ndryshme/ <![CDATA[Europa League/ Kukesi 3 - 2 Sarajevo | Highlights | 18.07.2013]]>  Kukesi [3 - 2] FK Sarajevo 24' [1 - 0] Hoxha 32' [1 - 1] Popovic (o.g.) 33' [1 - 2] O. Todorovic 45' [2 - 2] Popovic 58' [3 - 2] Almuca Stadion: Qemal Stafa, Tirana; Gledalaca: 4 000; Sudija: Adrien Jaccottet; Strijelci: Hoxha 24', Popović ag 32', Todorović 33', Popović 45+1, Allmuca 58'; Žuti kartoni: Peqini (Kukesi), Tadejević, Suljić, Melunović (Sarajevo) Kukes: Halili, Brahja, Malacarne, Peqini, Malota, Progni, Allmuca, Alikaj (Mziu 90, minuta), Karabeci, Popović (Malindi 75. minuta), Hoxha (Manuka 79. minuta) Sarajevo: Bandovićć, Radulović, Tatomirović, Tadejević, Dupovac, Haurdić, Todorović (Šunjavarić 72. minuta), Džakmić, Cimirot, Suljić, Melunović]]> Fri, 19 Jul 2013 12:40:54 GMT http://albaniasoccer.com/multimedia/video/viewvideo/95/skuadrat-shqiptare/europa-league-kukesi-3-2-sarajevo--highlights--18072013.html <![CDATA[Europa League : FK Kukesi vs FK Sarajevo , Eja dhe ti !]]>  Te second round , 18 July 2013 , The first match in Qemal Stafa Stadium , Tirana/Albania ! Produce by : FK KUKESI Official Page]]> Tue, 16 Jul 2013 19:01:32 GMT http://albaniasoccer.com/multimedia/video/viewvideo/94/video-te-ndryshme/europa-league--fk-kukesi-vs-fk-sarajevo--eja-dhe-ti-.html <![CDATA[Adnan Januzaj vs Singha All Star XI (13-07-2013) HD]]>  Adnan Januzaj's performance with Manchester United versus Singha All Star XI on the 13th of July 2013.]]> Sun, 14 Jul 2013 21:28:42 GMT http://albaniasoccer.com/multimedia/video/viewvideo/93/video-te-ndryshme/adnan-januzaj-vs-singha-all-star-xi-13-07-2013-hd.html <![CDATA[Europa League/ FC Flora - FK Kukesi 1:1]]>  Väravad: 11. Sander Post -- 79. Gerhard Progni]]> Fri, 05 Jul 2013 10:06:40 GMT http://albaniasoccer.com/multimedia/video/viewvideo/92/skuadrat-shqiptare/europa-league-fc-flora-fk-kukesi-11.html <![CDATA[Teuta (Albania) - Dacia (Moldova) 3-1]]>  Teuta (Albania) - Dacia (Moldova) 3-1]]> Fri, 05 Jul 2013 09:57:45 GMT http://albaniasoccer.com/multimedia/video/viewvideo/91/skuadrat-shqiptare/teuta-albania-dacia-moldova-3-1.html <![CDATA[Tifozët e Dinamos, Bad Blue Boys nderojnë Kuzhen]]>  Tifozët e Dinamos, Bad Blue Boys nderojnë Kuzhen]]> Tue, 18 Jun 2013 18:25:28 GMT http://albaniasoccer.com/multimedia/video/viewvideo/90/video-te-ndryshme/ <![CDATA[Kf.Drita vs Kf.Euromilk / loja e nderprere/ 12.06.2013]]>  FFM ja merr 3 pikë Dritës dhe e dërgon në ligën e dytë]]> Fri, 14 Jun 2013 09:34:57 GMT http://albaniasoccer.com/multimedia/video/viewvideo/89/video-te-ndryshme/kfdrita-vs-kfeuromilk--loja-e-nderprere-12062013.html <![CDATA[Shqiperi - Norvegji 1-1]]>  Kronika e ndeshjes Shqiperi - Norvegji 1-1 e vlefshme per eliminatoret e kampionatit boteror Brazil 2014. Autor i golit Valdet Rama ne min. e 41.]]> Sat, 08 Jun 2013 10:15:58 GMT http://albaniasoccer.com/multimedia/video/viewvideo/88/kombetarja-shqiptare/shqiperi-norvegji-1-1.html <![CDATA[WC Brazil: Iseland - Slloveni]]>  Kronika e ndeshjes Islande - Slloveni 2-4 e vlefshme per grupin E ku ndodhet edhe Shqiperia]]> Sat, 08 Jun 2013 10:09:28 GMT http://albaniasoccer.com/multimedia/video/viewvideo/87/video-te-ndryshme/wc-brazil-iseland-slloveni.html <![CDATA[Finale Pokala 2013 - MARIBOR - Celje 1:0 (1:0)]]>  Cup - Finale 2013 (Maribor vs. Celje) 0-1]]> Fri, 31 May 2013 21:27:43 GMT http://albaniasoccer.com/multimedia/video/viewvideo/86/video-te-ndryshme/finale-pokala-2013-maribor-celje-10-10.html <![CDATA[SHQIPERI - Norvegji]]>  SHQIPERI - Norvegji 07-07-2013]]> Tue, 28 May 2013 22:41:36 GMT http://albaniasoccer.com/multimedia/video/viewvideo/85/kombetarja-shqiptare/shqiperi-norvegji.html <![CDATA[Video e Leonel Messi femije]]>  Video fantastike e Leonel Messi qe femije.]]> Tue, 14 May 2013 12:13:32 GMT http://albaniasoccer.com/multimedia/video/viewvideo/83/video-te-ndryshme/video-e-leonel-messi-femije.html <![CDATA[Goli i Sukaj ne ndeshjen Perspolis - Sepahan]]>  Finalja e kupes te Iranit Persepolis Tehran VS. Sepahan Isfahan ku Sukaj ka shenuar golin e barazimit dhe Bulku penallti.]]> Mon, 06 May 2013 22:38:40 GMT http://albaniasoccer.com/multimedia/video/viewvideo/82/legjonaret/goli-i-sukaj-ne-ndeshjen-perspolis-sepahan.html <![CDATA[Goli i Azemit ne ndeshjen Shtuttgart - Greuther Furth]]>  Goli i shenuar nga Ilir Azemi qe luan per skuadren e Greuther Furth ne Bundesligen Gjermane.]]> Sun, 05 May 2013 19:20:48 GMT http://albaniasoccer.com/multimedia/video/viewvideo/81/legjonaret/goli-i-azemit-ne-ndeshjen-shtuttgart-greuther-furth.html <![CDATA[Goli i Alban Mehes ne Dynamo Dresden - Paderborn]]>  Kronika e ndeshjes Dynamo Dresden - Paderborn ne Bundesliga 2 ku Alban Meha shenon nje gol dhe humbet nje penallti.]]> Sun, 05 May 2013 18:45:20 GMT http://albaniasoccer.com/multimedia/video/viewvideo/80/legjonaret/goli-i-alban-mehes-ne-dynamo-dresden-paderborn.html <![CDATA[Kukesi - Laçi 2-1]]>  Java e 18-te e Superliges 2012-13 Kukesi - Laçi 2-1.]]> Tue, 12 Mar 2013 22:53:34 GMT http://albaniasoccer.com/multimedia/video/viewvideo/79/kategoria-superiore-2012-13/ <![CDATA[Flamurtari - Teuta 1-1]]>  Java e 18-te e Superliges 2012-13 Flamurtari - Teuta 1-1.]]> Tue, 12 Mar 2013 22:48:06 GMT http://albaniasoccer.com/multimedia/video/viewvideo/78/kupa-e-shqiperise-2012-13/flamurtari-teuta-1-1.html <![CDATA[Enzo si babai Zizu, reagon dhe ndëshkohet]]>  Enzo Zidane ka trashëguar nga i ati gjithçka: këmbë të mira, një fanellë të Real Madrid dhe së fundmi edhe të njëjtin karakter. Djali i Zinedine Zidane, i quajtur Enzo në nder të fantazistit uruguajan Enzo Francescoli, nuk e pret mirë një ndërhyrje që i bën kundërshtari gjatë një ndeshjeje të Real Madrid U18 në Katar. Megjithëse reagimi nuk është si ai i të atit kundër Materazzit në finalen e Kupës së Botës Gjermani 2006, sërish të le të kuptosh se atë e bir edhe nervat i kanë të njëjta.]]> Wed, 30 Jan 2013 16:43:05 GMT http://albaniasoccer.com/multimedia/video/viewvideo/77/video-te-ndryshme/ <![CDATA[HD / Skenderbeu vs Silkeborg 2-4 All Goals and Highlights 24/01/2013]]>  Miqesore/ Skenderbeu-Silkeborg 2-4 / Golat e Skenderbeut jane shenuar nga Sebino Plaku dhe Bledi Shkembi]]> Fri, 25 Jan 2013 23:37:41 GMT http://albaniasoccer.com/multimedia/video/viewvideo/76/skuadrat-shqiptare/hd--skenderbeu-vs-silkeborg-2-4-all-goals-and-highlights-24012013.html <![CDATA[Ibra dhe imitimi argëtues i arbitrit (VIDEO)]]>  Zlatan Ibrahimoviç siç nuk e keni parë kurrë më parë. Sulmuesi suedez i Paris Saint Germain, i njohur edhe më parë për konfrontimet e shpeshta me arbitrat në ndeshjen e fundit në Ligue I kundër Ajaccio ka qënë protagonist i një tjetër situate, e cila po ashtu ka lidhje me gjyqtarin e ndeshjes. Duke mos qenë dakord me vendimin e arbitrit Ibra nis ta imitojë live në fushë duke harruar se kamerat kapin çdo detaj.]]> Mon, 14 Jan 2013 16:48:12 GMT http://albaniasoccer.com/multimedia/video/viewvideo/75/video-te-ndryshme/ <![CDATA[Sepahan Vs. Zob Ahan 4-3 (Xhevahir Sukaj dy gola)]]>  Sepahan - Zob Ahan 4-3 Xhevahir Sukaj ka shenuar dy gola ka fituar e nje penallti]]> Mon, 14 Jan 2013 14:47:56 GMT http://albaniasoccer.com/multimedia/video/viewvideo/74/legjonaret/sepahan-vs-zob-ahan-4-3-xhevahir-sukaj-dy-gola.html <![CDATA[Melbourne Heart 3-2 Brisbane Roar | FULL MATCH HIGHLIGHTS | ROUND 15]]>  Besart Berisha shenon dy gola ndaj Melburnit]]> Mon, 07 Jan 2013 13:09:26 GMT http://albaniasoccer.com/multimedia/video/viewvideo/73/legjonaret/melbourne-heart-3-2-brisbane-roar--full-match-highlights--round-15.html <![CDATA[Goli i Sukaj ne kupen e Iranit]]>  Xhevahir Sukaj shenon golin e fitores per ekipin e tij Sepahan ne Iran duke e kualifikuar ne kupen e Iranit.]]> Fri, 21 Dec 2012 14:08:57 GMT http://albaniasoccer.com/multimedia/video/viewvideo/72/legjonaret/goli-i-sukaj-ne-kupen-e-iranit.html <![CDATA[Lazio Vs Siena /Autogoli i Canes/ HIGHLIGHTS + PENALTIES]]>  Lazio vs Siena HIGHLIGHTS + PENALTIES Autogoli i Canes]]> Thu, 20 Dec 2012 07:38:45 GMT http://albaniasoccer.com/multimedia/video/viewvideo/71/legjonaret/lazio-vs-siena-autogoli-i-canes-highlights--penalties.html <![CDATA[Goli fantastik i Falcaos, i mahnitë të gjithë (futsall)]]>  Ylli brazilian i futbollit në futsall, Falcao ka shënuar njërin nga golat më të bukur në futsall.]]> Thu, 20 Dec 2012 07:21:36 GMT http://albaniasoccer.com/multimedia/video/viewvideo/70/video-te-ndryshme/ <![CDATA[Huliganët maqedonas djegin flamurin shqiptar dhe rrahin qytetarë të pafajshëm]]>  Telektet-Shkendija]]> Mon, 10 Dec 2012 07:21:53 GMT http://albaniasoccer.com/multimedia/video/viewvideo/69/video-te-ndryshme/ <![CDATA[100 vjet Shqipëri e pavarur]]>  Spoti i realizuar me rastin e 100 vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë]]> Sat, 24 Nov 2012 17:00:00 GMT http://albaniasoccer.com/multimedia/video/viewvideo/68/video-te-ndryshme/ <![CDATA[Vajushi shenon golin e pare : Litex-Pirin]]>  Vajushi shenon golin e pare ne ndeshjen Litex Lovech - Pirin Gotse Delchev perfunduar me rezultatin 5-0.]]> Tue, 20 Nov 2012 11:22:55 GMT http://albaniasoccer.com/multimedia/video/viewvideo/67/legjonaret/vajushi-shenon-golin-e-pare--litex-pirin.html <![CDATA[Shqiperi - Kameruni 0-0 (miqesore)]]>  Shqiperi-Kamerun 0-0 Ndeshje e luajtur ne Gjeneve te Zvicres]]> Fri, 16 Nov 2012 18:44:49 GMT http://albaniasoccer.com/multimedia/video/viewvideo/66/kombetarja-shqiptare/shqiperi-kameruni-0-0-miqesore.html <![CDATA[Policia nxjerr femrat jashtë stadiumit (Pa Koment) -Pamjet mundesuar nga Top Channel Albania]]>  Edhe këtë javë nuk munguan incidentet në shkallët e stadiumeve shqiptare dhe këtë herë protagonistë ishin punonjës të Policisë së Shtetit, ata që në të vërtetë duhet të ruajnë qetësinë në stadiumet shqiptare.Në një kohë kur të gjithë apelojnë për prani më të madhe të femrave në stadium, policia e Fierit i nxjerr jashtë ato duke i tërhequr zvarrë.]]> Sun, 11 Nov 2012 17:09:34 GMT http://albaniasoccer.com/multimedia/video/viewvideo/65/tifo-grupet-shqiptare/ <![CDATA[UkrAhroKom 1 - 2 Chornomorets (Bakaj shenon golin e kualifikimit)]]>  Bakaj shenon golin e kualifikimit]]> Thu, 01 Nov 2012 12:13:39 GMT http://albaniasoccer.com/multimedia/video/viewvideo/64/legjonaret/ukrahrokom-1-2-chornomorets-bakaj-shenon-golin-e-kualifikimit.html <![CDATA[CAGLIARI - SIENA 4-2 | Goli i Bogdanit]]>  CAGLIARI - SIENA 4-2 | Erjon Bogdani shenon golin e pare ne Seria A per sezonin 2012-2013]]> Thu, 01 Nov 2012 11:58:26 GMT http://albaniasoccer.com/multimedia/video/viewvideo/63/legjonaret/cagliari-siena-4-2--goli-i-bogdanit.html <![CDATA[Messi & Barca nuk dine te ndalen / Rayo Vallecano 0-5 Barcelona]]>  Barcelona e ka shënuar fitoren e radhës. Kësaj radhe ishte viktimë skuadra nga paralagja e Madridit, Rayo Vallecano, e cila u mposht nga nënkampionët me rezultat të thellë 5-0.]]> Sun, 28 Oct 2012 07:33:22 GMT http://albaniasoccer.com/multimedia/video/viewvideo/62/video-te-ndryshme/messi-a-barca-nuk-dine-te-ndalen--rayo-vallecano-0-5-barcelona.html <![CDATA[El Sharaawy shënon në ditëlindjen e tij, shpëton Allegrin / Milan-Xhenoa 1-0]]>  El Sharaawy shënon në ditëlindjen e tij, shpëton Allegrin]]> Sun, 28 Oct 2012 07:21:40 GMT http://albaniasoccer.com/multimedia/video/viewvideo/61/video-te-ndryshme/ <![CDATA[ELIS BAKAJ GOAL Chernomorets Odessa 1- 0 Tavriya Symferopol]]>  ELIS BAKAJ AMAZING GOAL Chernomorets Odessa 1 0 Tavriya Symferopol V ELIS BAKAJ AMAZING GOAL Chernomorets Odessa 1 0 Tavriya Symferopol]]> Tue, 23 Oct 2012 14:19:16 GMT http://albaniasoccer.com/multimedia/video/viewvideo/60/legjonaret/elis-bakaj-goal-chernomorets-odessa-1-0-tavriya-symferopol.html <![CDATA[Tifozat Kuq e Zi djegin flamurin e f.y.r.o.m-it]]>  Shqiperi - Slloveni / 16.10.2012 / Gjate ikjes per ne stadium/]]> Mon, 22 Oct 2012 17:21:51 GMT http://albaniasoccer.com/multimedia/video/viewvideo/59/tifo-grupet-shqiptare/tifozat-kuq-e-zi-djegin-flamurin-e-fyrom-it.html <![CDATA[Shqiperi - Slloveni 1-0. Permbledhje e ndeshjes]]>  Permbledhje e ndeshjes Shqiperi - Slloveni perfunduar me rezultatin 1-0. Autor i golit Odise Roshi. Albania with an awesome game against Slovenia ends 1-0 with a goal from Odise Roshi]]> Wed, 17 Oct 2012 16:34:40 GMT http://albaniasoccer.com/multimedia/video/viewvideo/58/kombetarja-shqiptare/shqiperi-slloveni-1-0-permbledhje-e-ndeshjes.html <![CDATA[ARGENTINA vs URUGUAY 3-0 / Messi shkëlqen edhe me Argjentinën]]>  ARGENTINA vs URUGUAY 3-0 All Goals Full Highlights Eliminatorias Brazil 2014 messi aguero goals]]> Sun, 14 Oct 2012 14:50:51 GMT http://albaniasoccer.com/multimedia/video/viewvideo/57/video-te-ndryshme/ <![CDATA[Shqiperi-Islande 2-1]]>  Shqiperi-Islande 2-1]]> Sat, 13 Oct 2012 08:28:55 GMT http://albaniasoccer.com/multimedia/video/viewvideo/56/kombetarja-shqiptare/shqiperi-islande-2-1.html <![CDATA[Toronto FC vs D.C. United 0-1]]>  Hamdi Salihi shenon gol duke i dhene fitoren ekipit te tij te D.C United]]> Thu, 11 Oct 2012 19:01:57 GMT http://albaniasoccer.com/multimedia/video/viewvideo/55/legjonaret/toronto-fc-vs-dc-united-0-1.html <![CDATA[Goli i Bales ne Europa Lige]]>  Video nga ndeshja Sparta Prage - Atletiko Bilbao, ku goli i dyte eshte shenuar nga Bala.]]> Fri, 05 Oct 2012 23:43:30 GMT http://albaniasoccer.com/multimedia/video/viewvideo/54/legjonaret/goli-i-bales-ne-europa-lige.html <![CDATA[Goli i Kapllanit me Frankfurt]]>  Penalltia e fituar dhe e shnderruar ne gol nga Kapllani ne ndeshjen Frankfurt - Paderborn.]]> Fri, 05 Oct 2012 23:37:18 GMT http://albaniasoccer.com/multimedia/video/viewvideo/53/legjonaret/goli-i-kapllanit-me-frankfurt.html <![CDATA[Xhevahir Sukaj gol / Malavan Vs. Sepahan (Week 10, IPL 2012/2013)]]>  Xhevahir Sukaj gol dhe asis ne fitoren e Sepahan]]> Fri, 28 Sep 2012 05:40:24 GMT http://albaniasoccer.com/multimedia/video/viewvideo/52/legjonaret/xhevahir-sukaj-gol--malavan-vs-sepahan-week-10-ipl-20122013.html <![CDATA[Flamuri i tifozeve te Partizanit]]>  Flamuri i tifozeve te Partizanit ne ndeshjen e kupes me Tiranen 1-2]]> Thu, 27 Sep 2012 18:31:47 GMT http://albaniasoccer.com/multimedia/video/viewvideo/51/tifo-grupet-shqiptare/flamuri-i-tifozeve-te-partizanit.html