HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 13 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2014-15
KlasifikimiPozicioni EkipiPl WASC D L +/- Pts
1same(1)Skenderbeu3624754079
2same(2)Kukësi3623673275
3same(3)Partizani3622771873
4same(4)Tirana3621871971
5same(5)Laci3620972769
7same(7)Vllaznia3611520-1435
6same(6)Flamurtari3610818-838
8same(8)Teuta369225-2329
9same(9)Apolonia367425-3625
10same(10)Elbasani364230-5514


Kampion - Liga e Kampioneve Europa Lige Kategoria e Pare 


Point additions/deductions:
* Vllaznia penalizohet me 3 pike me pak.