HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 01 Qershor 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2013-14

Player Information - Orjand ABAZAJ

Personal data

Picture of Orjand ABAZAJ
Nationality:Republika e Shqiperise Republika e Shqiperise
Name:Orjand ABAZAJ
Birthday (Age):17. Janar 1985 (38)
Jersey Number:14
Player Position:Sulmues

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Saturday August 31KastriotivsPartizani010--------
Saturday September 14BylisvsKastrioti010--------
Saturday October 05KastriotivsLushnja010--------
Saturday November 30KastriotivsBylis101--------
Sunday December 08BesavsKastrioti100--1-----
Sunday December 15KastriotivsFlamurtari101--------
Games total332--1-----


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kategoria Superiore 2013-14Bylis211---------
Kategoria Superiore 2013-14Kastrioti4222--1-----
Kategoria Superiore 2012-13Laci------------
Kategoria Superiore 2012-13Bylis------------
Kategoria 1 2012-13Partizani------------
Kategoria Superiore 2011-12Bylis1111-24-2-----
Kategoria Superiore 2010-11Bylis65134-1-----
Kategoria Superiore 2010-11Tirana532---------
Kategoria Superiore 2009-10Kastrioti1616--8-1-----
Career Total44386716-5-----

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kategoria Superiore 2013-142013-14BylisSulmues
Kategoria Superiore 2013-142013-14KastriotiSulmues
Kategoria Superiore 2012-132012-13LaciSulmues
Kategoria Superiore 2012-132012-13BylisSulmues
Kategoria 1 2012-132012-13PartizaniSulmues
Kategoria Superiore 2011-122011-12BylisSulmues
Kategoria Superiore 2010-112010-11BylisSulmues
Kategoria Superiore 2010-112010-11TiranaSulmues
Kategoria Superiore 2009-102009-10KastriotiSulmues