HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 01 Qershor 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Lajme nga Kosova
Raiffeisen Superliga/ Besa dhe Hajvalia fituan si vendase
nga AlbaniaSoccer    E shtunë, 27 Tetor 2012 16:08    pdfShtypEmail
raiffasen_superliga_KosovesFutbollistët e Besës e kanë nisur me këmbë të mbarë fazën e dytë të garave në Raiffeisen Superligë, teksa sot në stadiumin “Shahin Haxhiislami” e kanë mposhtur lideren e...
Lexo ma...
 
Prishtina/ Kryeqytetasit rikthejn Afrim Tovërlanin
nga AlbaniaSoccer    E enjte, 25 Tetor 2012 12:27    pdfShtypEmail
afrim_toverlaniAfrim Tovërlani është emëruar trajner i kampiones në fuqi të Kosovës në futboll, Prishtinës. Vendimin për emërimin e Tovërlanit, e mori të mërkurën Bordi i Drejtorëve të klubit...
Lexo ma...
 
Ne fokus/ K.F “Kamenica” thyen gjitha rekordet
nga AlbaniaSoccer    E enjte, 25 Tetor 2012 12:14    pdfShtypEmail
ball_goalSkuadra e ligës së dytë të futbolli kosovar, K.F “Kamenica”, ka arritur një sukses mahnitës duke thyer dy rekorde interesante në futbollin e Kosovës.

Klubi futbollistik K.F...
Lexo ma...
 
Kosova/ Vëllaznimi shkarkon trajnerin Shengyli
nga AlbaniaSoccer    E martë, 23 Tetor 2012 14:00    pdfShtypEmail
skender_shengyliKryesia e klubit të futbollit Vëllaznimi nga Gjakova ka shkarkuar të hënën kryetrajnerin Skënder Shengyli dhe dy ndihmësit e tij, Luan Tabaku e Arben Lleshi.

Këtë vendim ajo e ka marrë...
Lexo ma...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL