HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 21 Prill 2018
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2017-18
Team statistics - Lushnja
General
Matches played: 29
Win: 2
Draw: 4
Lost: 23
Highest home win:
Lushnja - Teuta

2-1
Highest home lost:
Lushnja - Laci

0-3
Highest away win:
Kukësi - Lushnja

1-3
Highest away lost:
Partizani - Lushnja

6-0
Goals
Goals for: 20
Goals for per match: 0.69
Goals against: 66
Goals against per match: 2.28
No goals against: 3
Home games statistics
Home games percentage: 0.5
Matches total: 18
Matches played: 15
Total goals (for and against): 39
Goals per match: 2.6
Goals for9
Goals for per match: 0.6
Goals against30
Goals against per match: 2
Away games statistics
Away games percentage: 0.5
Matches total: 18
Matches played: 14
Total goals (for and against): 47
Goals per match: 3.36
Goals for11
Goals for per match: 0.79
Goals against36
Goals against per match: 2.57
Goals per matchday