HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 30 Mars 2017
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2016-17
Team statistics - Flamurtari
General
Matches played: 26
Win: 7
Draw: 7
Lost: 12
Highest home win:
Flamurtari - Luftetari

5-0
Highest home lost:
Flamurtari - Vllaznia

0-1
Highest away win:
Teuta - Flamurtari

1-2
Highest away lost:
Partizani - Flamurtari

4-0
Goals
Goals for: 25
Goals for per match: 0.96
Goals against: 30
Goals against per match: 1.15
No goals against: 6
Home games statistics
Home games percentage: 0.5
Matches total: 18
Matches played: 12
Total goals (for and against): 24
Goals per match: 2
Goals for17
Goals for per match: 1.42
Goals against7
Goals against per match: 0.58
Away games statistics
Away games percentage: 0.5
Matches total: 18
Matches played: 14
Total goals (for and against): 31
Goals per match: 2.21
Goals for8
Goals for per match: 0.57
Goals against23
Goals against per match: 1.64
Goals per matchday