HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 30 Mars 2017
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2016-17
Team statistics - Tirana
General
Matches played: 26
Win: 6
Draw: 12
Lost: 8
Highest home win:
Tirana - Flamurtari

3-0
Highest home lost:
Tirana - Kukësi

1-2
Highest away win:
Korabi - Tirana

0-1
Highest away lost:
Skenderbeu - Tirana

2-0
Goals
Goals for: 22
Goals for per match: 0.85
Goals against: 21
Goals against per match: 0.81
No goals against: 12
Home games statistics
Home games percentage: 0.5
Matches total: 18
Matches played: 12
Total goals (for and against): 26
Goals per match: 2.17
Goals for17
Goals for per match: 1.42
Goals against9
Goals against per match: 0.75
Away games statistics
Away games percentage: 0.5
Matches total: 18
Matches played: 14
Total goals (for and against): 17
Goals per match: 1.21
Goals for5
Goals for per match: 0.36
Goals against12
Goals against per match: 0.86
Goals per matchday