HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 15 Korrik 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2019-20
E hënë, 15 Qershor 2020 20:00 h
 
Kukësi vs Flamurtari
 

Match details
Match Date :E hënë, 15 Qershor 2020
Match Time :20:00 h
Match number :5
 

Head-to-head

Kukësi Stats Flamurtari
2 Current rank 9
33 Matches 33
18/8/7 W/D/L (Total) 2/8/23
12/3/2 W/D/L (Home)1/6/10
6/5/5 W/D/L (Away)1/2/13
62Points14
54 : 28 Goals29 : 66
26 Difference-37
Kukësi - Teuta 4:0 Highest won homeFlamurtari - Luftetari 6:1
Kukësi - Vllaznia 1:2 Highest loss homeFlamurtari - Kukësi 0:3
Flamurtari - Kukësi 0:3 Highest won awayLuftetari - Flamurtari 0:1
Laci - Kukësi 2:0 Highest loss awayBylis - Flamurtari 5:0


History of matches
Kategoria Superiore 2019-20
2E mërkurë, 28. Gusht 201919:00Flamurtari-Kukësi0-3
11E diel, 03. Nentor 201914:00Kukësi-Flamurtari1-0
20E diel, 02. Shkurt 202017:00Flamurtari-Kukësi1-4
29E hënë, 15. Qershor 202017:00Kukësi-Flamurtari4-1
Kategoria Superiore 2015-16
5E diel, 27. Shtator 201516:00Kukësi-Flamurtari1-0
14E mërkurë, 02. Dhjetor 201514:00Flamurtari-Kukësi0-1
23E shtunë, 27. Shkurt 201613:30Kukësi-Flamurtari4-0
Kupa e Shqiperise 2015-16
8E mërkurë, 06. Prill 201619:00Flamurtari-Kukësi0-2
9E mërkurë, 20. Prill 201615:30Kukësi-Flamurtari2-0
Kategoria Superiore 2015-16
32E premte, 29. Prill 201619:00Flamurtari-Kukësi0-1
Kategoria Superiore 2016-17
6E mërkurë, 12. Tetor 201617:00Flamurtari-Kukësi1-1
15E shtunë, 10. Dhjetor 201614:00Kukësi-Flamurtari1-0
24E diel, 05. Mars 201717:00Flamurtari-Kukësi1-1
33E mërkurë, 10. Maj 201716:00Kukësi-Flamurtari1-0
Kategoria Superiore 2017-18
9E diel, 05. Nentor 201717:00Flamurtari-Kukësi1-1
18E diel, 04. Shkurt 201813:00Kukësi-Flamurtari1-1
27E shtunë, 31. Mars 201817:00Flamurtari-Kukësi1-2
36E mërkurë, 23. Maj 201817:00Kukësi-Flamurtari2-2
Kategoria Superiore 2018-19
2E diel, 26. Gusht 201819:45Flamurtari-Kukësi1-0
11E premte, 02. Nentor 201814:00Kukësi-Flamurtari1-2
Kategoria Superiore 2013-14
9E diel, 27. Tetor 201314:00Flamurtari-Kukësi2-1
20E shtunë, 22. Shkurt 201414:00Kukësi-Flamurtari3-2
25E shtunë, 22. Mars 201414:00Kukësi-Flamurtari4-2
Kategoria Superiore 2012-13
11E shtunë, 17. Nentor 201217:00Flamurtari-Kukësi2-0
24E shtunë, 27. Prill 201316:00Kukësi-Flamurtari6-1
Kupa e Shqiperise 2013-14
5E diel, 18. Maj 201418:00Kukësi-Flamurtari0-1
Kategoria Superiore 2014-15
9E shtunë, 25. Tetor 201414:00Kukësi-Flamurtari2-0
18E diel, 21. Dhjetor 201417:00Flamurtari-Kukësi0-1
27E hënë, 16. Mars 201515:00Kukësi-Flamurtari4-0
36E premte, 22. Maj 201517:00Flamurtari-Kukësi1-2