HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 19 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2019-20
E diel, 10 Nentor 2019 20:00 h
 
Flamurtari vs Partizani
 

Match details
Match Date :E diel, 10 Nentor 2019
Match Time :20:00 h
Match number :5
 

Head-to-head

Flamurtari Stats Partizani
9 Current rank 6
36 Matches 36
2/10/24 W/D/L (Total) 15/8/13
1/7/10 W/D/L (Home)9/5/4
1/3/14 W/D/L (Away)6/3/9
16Points53
32 : 71 Goals50 : 40
-39 Difference10
Flamurtari - Luftetari 6:1 Highest won homePartizani - Luftetari 8:1
Flamurtari - Kukësi 0:3 Highest loss homePartizani - Kukësi 1:3
Luftetari - Flamurtari 0:1 Highest won awayLuftetari - Partizani 0:3
Bylis - Flamurtari 5:0 Highest loss awayTirana - Partizani 5:1


History of matches
Kategoria Superiore 2019-20
3E diel, 01. Shtator 201919:00Partizani-Flamurtari1-0
12E diel, 10. Nentor 201917:00Flamurtari-Partizani1-1
21E shtunë, 08. Shkurt 202017:00Partizani-Flamurtari2-0
30E premte, 19. Qershor 202017:00Flamurtari-Partizani1-2
Kategoria Superiore 2015-16
2E premte, 28. Gusht 201520:00Partizani-Flamurtari2-1
11E mërkurë, 18. Nentor 201517:00Flamurtari-Partizani0-0
20E shtunë, 06. Shkurt 201617:00Partizani-Flamurtari1-1
29E diel, 10. Prill 201619:00Flamurtari-Partizani1-1
Kategoria Superiore 2016-17
7E hënë, 17. Tetor 201617:00Partizani-Flamurtari4-0
16E mërkurë, 14. Dhjetor 201617:00Flamurtari-Partizani1-1
25E shtunë, 11. Mars 201717:00Partizani-Flamurtari2-1
34E hënë, 15. Maj 201719:00Flamurtari-Partizani1-1
Kategoria Superiore 2017-18
8E diel, 29. Tetor 201717:00Partizani-Flamurtari0-1
17E premte, 26. Janar 201817:00Flamurtari-Partizani1-0
26E hënë, 19. Mars 201817:00Partizani-Flamurtari1-0
35E shtunë, 19. Maj 201816:00Flamurtari-Partizani1-2
Kategoria Superiore 2018-19
5E premte, 21. Shtator 201819:45Partizani-Flamurtari2-0
14E premte, 23. Nentor 201814:00Flamurtari-Partizani1-0
Kategoria Superiore 2013-14
5E shtunë, 28. Shtator 201314:00Partizani-Flamurtari0-0
16E diel, 22. Dhjetor 201313:00Flamurtari-Partizani1-0
26E diel, 30. Mars 201417:00Flamurtari-Partizani0-0
Kategoria Superiore 2014-15
7E shtunë, 04. Tetor 201417:00Partizani-Flamurtari0-0
16E shtunë, 13. Dhjetor 201416:00Flamurtari-Partizani1-0
25E mërkurë, 04. Mars 201514:00Partizani-Flamurtari2-1
34E shtunë, 09. Maj 201516:00Flamurtari-Partizani0-1