HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 28 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2019-20
E diel, 27 Tetor 2019 16:00 h
 
Bylis vs Teuta
 

Match details
Match Date :E diel, 27 Tetor 2019
Match Time :16:00 h
Match number :4
 

Head-to-head

Bylis Stats Teuta
7 Current rank 5
36 Matches 36
12/15/9 W/D/L (Total) 14/13/9
9/6/3 W/D/L (Home)10/6/2
3/9/6 W/D/L (Away)4/7/7
51Points55
46 : 38 Goals40 : 34
8 Difference6
Bylis - Flamurtari 5:0 Highest won homeTeuta - Luftetari 3:1
Bylis - Laci 0:3 Highest loss homeTeuta - Laci 0:1
Skenderbeu - Bylis 0:3 Highest won awayLuftetari - Teuta 1:5
Tirana - Bylis 2:1 Highest loss awayKukësi - Teuta 4:0


History of matches
Kategoria Superiore 2019-20
1E shtunë, 24. Gusht 201919:00Teuta-Bylis1-0
10E diel, 27. Tetor 201913:00Bylis-Teuta0-0
19E diel, 26. Janar 202016:00Teuta-Bylis1-0
28E diel, 07. Qershor 202017:00Bylis-Teuta1-0
Kategoria Superiore 2015-16
6E diel, 04. Tetor 201513:00Teuta-Bylis3-0
15E hënë, 07. Dhjetor 201514:00Bylis-Teuta2-1
24E shtunë, 05. Mars 201614:00Teuta-Bylis1-0
33E mërkurë, 04. Maj 201615:30Bylis-Teuta0-1
Kategoria Superiore 2013-14
1E shtunë, 31. Gusht 201317:00Teuta-Bylis2-1
12E shtunë, 23. Nentor 201314:00Bylis-Teuta2-2
32E diel, 04. Maj 201417:00Teuta-Bylis3-0
Kategoria Superiore 2012-13
11E shtunë, 17. Nentor 201217:00Teuta-Bylis3-0
24E shtunë, 27. Prill 201316:00Bylis-Teuta1-2
Kategoria Superiore 2011-12
4E hënë, 03. Tetor 201118:00Teuta-Bylis1-0
17E diel, 18. Mars 201213:00Bylis-Teuta0-0
Kategoria Superiore 2010-11
10E hënë, 08. Nentor 201014:00Teuta-Bylis6-0
21E hënë, 21. Shkurt 201113:00Bylis-Teuta3-0
27E diel, 10. Prill 201114:00Bylis-Teuta1-0