HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 25 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2019-20
E mërkurë, 23 Tetor 2019 16:00 h
 
Bylis vs Tirana
 

Match details
Match Date :E mërkurë, 23 Tetor 2019
Match Time :16:00 h
Match number :5
 

Head-to-head

Bylis Stats Tirana
7 Current rank 1
36 Matches 36
12/15/9 W/D/L (Total) 21/7/8
9/6/3 W/D/L (Home)11/4/3
3/9/6 W/D/L (Away)10/3/5
51Points70
46 : 38 Goals66 : 34
8 Difference32
Bylis - Flamurtari 5:0 Highest won homeTirana - Luftetari 5:1
Bylis - Laci 0:3 Highest loss homeTirana - Kukësi 1:3
Skenderbeu - Bylis 0:3 Highest won awayLuftetari - Tirana 0:5
Tirana - Bylis 2:1 Highest loss awayLaci - Tirana 2:0


History of matches
Kategoria Superiore 2019-20
9E mërkurë, 23. Tetor 201913:00Bylis-Tirana3-1
18E mërkurë, 22. Janar 202017:00Tirana-Bylis2-1
27E mërkurë, 03. Qershor 202017:00Bylis-Tirana1-3
Kupa e Shqiperise 2019-20
8E mërkurë, 01. Korrik 202013:00Bylis-Tirana2-1
9E mërkurë, 15. Korrik 202013:00Tirana-Bylis2-0
Kategoria Superiore 2019-20
36E mërkurë, 29. Korrik 202020:45Tirana-Bylis1-1
Kategoria Superiore 2015-16
3E shtunë, 12. Shtator 201519:00Tirana-Bylis0-0
12E hënë, 23. Nentor 201514:00Bylis-Tirana0-1
21E shtunë, 13. Shkurt 201613:15Tirana-Bylis2-0
30E diel, 17. Prill 201616:00Bylis-Tirana0-0
Kategoria Superiore 2013-14
8E diel, 20. Tetor 201314:00Tirana-Bylis1-0
19E diel, 16. Shkurt 201413:00Bylis-Tirana0-1
29E shtunë, 19. Prill 201414:00Bylis-Tirana0-3
Kategoria Superiore 2012-13
12E shtunë, 24. Nentor 201214:00Bylis-Tirana1-0
25E shtunë, 04. Maj 201317:00Tirana-Bylis2-1
Kategoria Superiore 2011-12
6E diel, 23. Tetor 201114:00Tirana-Bylis3-2
19E shtunë, 31. Mars 201215:00Bylis-Tirana1-0
Kupa e Shqiperise 2010-11
5E mërkurë, 16. Shkurt 201113:00Bylis-Tirana2-1
5E mërkurë, 02. Mars 201113:00Tirana-Bylis5-1
Kategoria Superiore 2010-11
3E diel, 12. Shtator 201018:00Tirana-Bylis2-1
14E shtunë, 11. Dhjetor 201013:00Bylis-Tirana1-1Match Report
32E mërkurë, 04. Maj 201116:30Tirana-Bylis0-2