HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 26 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2019-20
E mërkurë, 23 Tetor 2019 19:00 h
 
Flamurtari vs Vllaznia
 

Match details
Match Date :E mërkurë, 23 Tetor 2019
Match Time :19:00 h
Match number :1
 

Head-to-head

Flamurtari Stats Vllaznia
9 Current rank 8
36 Matches 36
2/10/24 W/D/L (Total) 12/10/14
1/7/10 W/D/L (Home)6/5/7
1/3/14 W/D/L (Away)6/5/7
16Points46
32 : 71 Goals36 : 40
-39 Difference-4
Flamurtari - Luftetari 6:1 Highest won homeVllaznia - Skenderbeu 4:0
Flamurtari - Kukësi 0:3 Highest loss homeVllaznia - Teuta 0:3
Luftetari - Flamurtari 0:1 Highest won awayFlamurtari - Vllaznia 1:3
Bylis - Flamurtari 5:0 Highest loss awayTirana - Vllaznia 3:0


History of matches
Kategoria Superiore 2019-20
9E mërkurë, 23. Tetor 201916:00Flamurtari-Vllaznia1-3
18E martë, 21. Janar 202014:00Vllaznia-Flamurtari2-0
Kupa e Shqiperise 2019-20
4E mërkurë, 29. Janar 202014:00Vllaznia-Flamurtari2-2
5E mërkurë, 12. Shkurt 202013:00Flamurtari-Vllaznia0-2
Kategoria Superiore 2019-20
27E mërkurë, 03. Qershor 202000:00Flamurtari-Vllaznia1-3
36E mërkurë, 29. Korrik 202020:45Vllaznia-Flamurtari1-1
Kategoria Superiore 2015-16
4E diel, 20. Shtator 201519:00Flamurtari-Vllaznia2-0
13E shtunë, 28. Nentor 201513:00Vllaznia-Flamurtari4-0
22E diel, 21. Shkurt 201617:00Flamurtari-Vllaznia2-0
31E hënë, 25. Prill 201616:00Vllaznia-Flamurtari2-1
Kategoria Superiore 2016-17
3E diel, 18. Shtator 201613:00Vllaznia-Flamurtari2-0
12E premte, 25. Nentor 201618:00Flamurtari-Vllaznia0-1
21E shtunë, 11. Shkurt 201714:00Vllaznia-Flamurtari3-2
30E shtunë, 22. Prill 201719:00Flamurtari-Vllaznia2-0
Kategoria Superiore 2017-18
5E enjte, 12. Tetor 201714:00Vllaznia-Flamurtari1-1
14E shtunë, 09. Dhjetor 201716:00Flamurtari-Vllaznia2-0
23E hënë, 05. Mars 201817:00Vllaznia-Flamurtari3-0
32E shtunë, 05. Maj 201819:00Flamurtari-Vllaznia1-1
Kategoria Superiore 2013-14
1E shtunë, 31. Gusht 201317:00Vllaznia-Flamurtari0-1
12E diel, 24. Nentor 201313:04Flamurtari-Vllaznia3-1
31E mërkurë, 30. Prill 201416:00Vllaznia-Flamurtari1-0
Kategoria Superiore 2012-13
12E shtunë, 24. Nentor 201217:00Vllaznia-Flamurtari3-3
25E shtunë, 04. Maj 201317:00Flamurtari-Vllaznia3-1
Kategoria Superiore 2011-12
6E shtunë, 22. Tetor 201114:00Flamurtari-Vllaznia1-0
19E shtunë, 31. Mars 201217:00Vllaznia-Flamurtari2-1
Kategoria Superiore 2009-10
6E diel, 04. Tetor 200915:30Flamurtari-Vllaznia2-0Match Report
17E mërkurë, 23. Dhjetor 200913:30Vllaznia-Flamurtari2-2Match Report
30E diel, 25. Prill 201014:00Vllaznia-Flamurtari1-1Match Report
Kategoria Superiore 2010-11
9E shtunë, 30. Tetor 201016:00Vllaznia-Flamurtari1-3
20E diel, 13. Shkurt 201113:05Flamurtari-Vllaznia2-0
32E mërkurë, 04. Maj 201116:30Vllaznia-Flamurtari0-1
Kupa e Shqiperise 2013-14
1E mërkurë, 12. Shkurt 201414:00Vllaznia-Flamurtari0-0
2E mërkurë, 26. Shkurt 201414:00Flamurtari-Vllaznia1-0
Kategoria Superiore 2014-15
4E diel, 14. Shtator 201417:00Flamurtari-Vllaznia0-0
13E shtunë, 22. Nentor 201417:00Vllaznia-Flamurtari1-0
22E shtunë, 14. Shkurt 201517:00Flamurtari-Vllaznia3-0
31E shtunë, 18. Prill 201514:00Vllaznia-Flamurtari1-1