HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 25 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2019-20
E shtunë, 19 Tetor 2019 17:00 h
 
Luftetari vs Bylis
 

Match details
Match Date :E shtunë, 19 Tetor 2019
Match Time :17:00 h
Match number :5
 

Head-to-head

Luftetari Stats Bylis
10 Current rank 7
36 Matches 36
2/8/26 W/D/L (Total) 12/15/9
2/5/11 W/D/L (Home)9/6/3
0/3/15 W/D/L (Away)3/9/6
14Points51
19 : 86 Goals46 : 38
-67 Difference8
Luftetari - Skenderbeu 2:0 Highest won homeBylis - Flamurtari 5:0
Luftetari - Tirana 0:5 Highest loss homeBylis - Laci 0:3
---- Highest won awaySkenderbeu - Bylis 0:3
Partizani - Luftetari 8:1 Highest loss awayTirana - Bylis 2:1


History of matches
Kategoria Superiore 2019-20
8E shtunë, 19. Tetor 201914:00Luftetari-Bylis1-1
17E diel, 22. Dhjetor 201913:00Bylis-Luftetari1-0
26E diel, 08. Mars 202014:00Luftetari-Bylis1-1
35E premte, 24. Korrik 202017:45Bylis-Luftetari2-0
Kategoria 1 2014-15
4E shtunë, 25. Tetor 201414:30Luftetari-Bylis1-0
13E shtunë, 07. Shkurt 201514:00Bylis-Luftetari1-0
19E shtunë, 14. Mars 201515:00Bylis-Luftetari1-0
Kupa e Shqiperise 2017-18
4E mërkurë, 29. Nentor 201714:00Bylis-Luftetari2-1
Kategoria Superiore 2012-13
7E shtunë, 20. Tetor 201214:00Bylis-Luftetari2-0
20E shtunë, 30. Mars 201314:00Luftetari-Bylis1-1
Kategoria 1 2009-10
8E shtunë, 24. Tetor 200914:30Luftetari-Bylis0-2Match Report
23E shtunë, 27. Mars 201015:00Bylis-Luftetari1-0Match Report