HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 23 Janar 2019
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2017-18
E shtunë, 19 Maj 2018 18:00 h
 
Teuta vs Lushnja
 

Match details
Match Date :E shtunë, 19 Maj 2018
Match Time :18:00 h
Match number :4
 

Head-to-head

Teuta Stats Lushnja
8 Current rank 10
36 Matches 36
12/10/14 W/D/L (Total) 2/5/29
6/6/6 W/D/L (Home)1/3/14
6/4/8 W/D/L (Away)1/2/15
46Points11
54 : 57 Goals28 : 86
-3 Difference-58
Teuta - Lushnja 6:2 Highest won homeLushnja - Teuta 2:1
Teuta - Skenderbeu 1:4 Highest loss homeLushnja - Laci 0:3
Skenderbeu - Teuta 1:3 Highest won awayKukësi - Lushnja 1:3
Vllaznia - Teuta 2:0 Highest loss awayPartizani - Lushnja 6:0


History of matches
Kategoria Superiore 2017-18
8E shtunë, 28. Tetor 201714:00Lushnja-Teuta2-1
17E premte, 26. Janar 201814:00Teuta-Lushnja2-2
26E diel, 18. Mars 201814:00Lushnja-Teuta2-3
35E shtunë, 19. Maj 201816:00Teuta-Lushnja6-2
Kategoria Superiore 2013-14
6E mërkurë, 02. Tetor 201314:00Lushnja-Teuta1-1
17E diel, 02. Shkurt 201417:00Teuta-Lushnja6-2
31E mërkurë, 30. Prill 201416:00Lushnja-Teuta0-2
Kupa e Shqiperise 2013-14
1E mërkurë, 12. Shkurt 201414:00Lushnja-Teuta2-4
2E mërkurë, 26. Shkurt 201414:00Teuta-Lushnja3-2