HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 18 Janar 2019
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2017-18
E mërkurë, 09 Maj 2018 21:00 h
 
Vllaznia vs Kamza
 

Match details
Match Date :E mërkurë, 09 Maj 2018
Match Time :21:00 h
Match number :4
 
Playground :Stadiumi "Loro Boriçi" - Shkodër

Head-to-head

Vllaznia Stats Kamza
9 Current rank 7
36 Matches 36
12/8/16 W/D/L (Total) 12/10/14
9/3/6 W/D/L (Home)6/5/7
3/5/10 W/D/L (Away)6/5/7
44Points46
38 : 42 Goals37 : 41
-4 Difference-4
Vllaznia - Lushnja 4:0 Highest won homeKamza - Laci 3:1
Vllaznia - Skenderbeu 0:2 Highest loss homeKamza - Flamurtari 0:3
Skenderbeu - Vllaznia 1:5 Highest won awayLushnja - Kamza 2:3
Skenderbeu - Vllaznia 4:1 Highest loss awayLaci - Kamza 2:0


History of matches
Kupa e Shqiperise 2016-17
4E mërkurë, 26. Tetor 201614:00Kamza-Vllaznia0-2
5E mërkurë, 16. Nentor 201613:30Vllaznia-Kamza6-0
Kategoria Superiore 2017-18
6E hënë, 16. Tetor 201714:00Kamza-Vllaznia1-0
15E shtunë, 16. Dhjetor 201713:00Vllaznia-Kamza3-2
24E shtunë, 10. Mars 201814:00Kamza-Vllaznia0-0
33E mërkurë, 09. Maj 201819:00Vllaznia-Kamza0-0
Kategoria Superiore 2011-12
2E premte, 16. Shtator 201116:00Kamza-Vllaznia1-0
15E diel, 04. Mars 201214:00Vllaznia-Kamza4-0