HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 18 Janar 2019
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2017-18
E shtunë, 28 Prill 2018 18:00 h
 
Luftetari vs Flamurtari
 

Match details
Match Date :E shtunë, 28 Prill 2018
Match Time :18:00 h
Match number :3
 

Head-to-head

Luftetari Stats Flamurtari
3 Current rank 6
36 Matches 36
16/11/9 W/D/L (Total) 11/13/12
9/6/3 W/D/L (Home)6/7/5
7/5/6 W/D/L (Away)5/6/7
59Points46
47 : 36 Goals37 : 37
11 Difference0
Luftetari - Partizani 5:0 Highest won homeFlamurtari - Lushnja 3:1
Luftetari - Kukësi 0:3 Highest loss homeFlamurtari - Skenderbeu 0:3
Vllaznia - Luftetari 0:2 Highest won awayKamza - Flamurtari 0:3
Partizani - Luftetari 3:0 Highest loss awayVllaznia - Flamurtari 3:0


History of matches
Kategoria Superiore 2018-19
3E shtunë, 01. Shtator 201816:45Luftetari-Flamurtari0-1
12E mërkurë, 07. Nentor 201817:00Flamurtari-Luftetari0-0
Kategoria Superiore 2016-17
2E diel, 11. Shtator 201619:00Flamurtari-Luftetari5-0
11E diel, 20. Nentor 201614:00Luftetari-Flamurtari1-1
20E hënë, 06. Shkurt 201717:00Flamurtari-Luftetari2-1
29E diel, 16. Prill 201716:00Luftetari-Flamurtari1-2
Kategoria Superiore 2017-18
4E shtunë, 30. Shtator 201717:00Flamurtari-Luftetari0-0
13E hënë, 04. Dhjetor 201713:00Luftetari-Flamurtari1-1
22E enjte, 01. Mars 201817:00Flamurtari-Luftetari0-1
31E shtunë, 28. Prill 201816:00Luftetari-Flamurtari2-1
Kategoria Superiore 2012-13
8E shtunë, 27. Tetor 201214:00Luftetari-Flamurtari2-3
21E diel, 07. Prill 201314:00Flamurtari-Luftetari3-0