HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 14 Dhjetor 2018
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2017-18
E hënë, 23 Prill 2018 21:00 h
 
Partizani vs Skenderbeu
 

Match details
Match Date :E hënë, 23 Prill 2018
Match Time :21:00 h
Match number :2
 

Head-to-head

Partizani Stats Skenderbeu
5 Current rank 1
36 Matches 36
15/8/13 W/D/L (Total) 22/6/8
8/4/6 W/D/L (Home)14/1/3
7/4/7 W/D/L (Away)8/5/5
53Points72
41 : 36 Goals68 : 41
5 Difference27
Partizani - Lushnja 6:0 Highest won homeSkenderbeu - Laci 4:0
Partizani - Laci 0:2 Highest loss homeSkenderbeu - Vllaznia 1:5
Lushnja - Partizani 0:3 Highest won awayTeuta - Skenderbeu 1:4
Luftetari - Partizani 5:0 Highest loss awayLuftetari - Skenderbeu 2:0


History of matches
Kategoria Superiore 2018-19
1E premte, 17. Gusht 201819:45Skenderbeu-Partizani1-0
10E hënë, 29. Tetor 201819:00Partizani-Skenderbeu0-2
Kategoria Superiore 2015-16
8E diel, 25. Tetor 201519:00Partizani-Skenderbeu2-1
17E shtunë, 19. Dhjetor 201516:00Skenderbeu-Partizani1-0
26E hënë, 14. Mars 201619:00Partizani-Skenderbeu1-1
35E premte, 13. Maj 201619:00Skenderbeu-Partizani0-1
Kategoria Superiore 2016-17
9E diel, 30. Tetor 201617:00Partizani-Skenderbeu0-0
18E enjte, 22. Dhjetor 201617:00Skenderbeu-Partizani1-2
27E diel, 02. Prill 201719:00Partizani-Skenderbeu1-0
36E shtunë, 27. Maj 201717:00Skenderbeu-Partizani2-2
Kategoria Superiore 2017-18
3E shtunë, 23. Shtator 201719:00Skenderbeu-Partizani2-0
12E hënë, 27. Nentor 201717:00Partizani-Skenderbeu0-0
21E shtunë, 24. Shkurt 201817:00Skenderbeu-Partizani1-0
30E hënë, 23. Prill 201819:00Partizani-Skenderbeu0-1
Kategoria Superiore 2013-14
10E shtunë, 02. Nentor 201317:00Skenderbeu-Partizani3-0
21E diel, 02. Mars 201414:00Partizani-Skenderbeu0-0
32E diel, 04. Maj 201417:00Partizani-Skenderbeu1-2
Kategoria Superiore 2014-15
3E enjte, 11. Shtator 201419:00Partizani-Skenderbeu1-0
12E shtunë, 08. Nentor 201417:00Skenderbeu-Partizani3-0
21E hënë, 09. Shkurt 201518:00Partizani-Skenderbeu0-0
30E hënë, 13. Prill 201518:00Skenderbeu-Partizani5-2