HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 23 Janar 2019
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2017-18
E shtunë, 07 Prill 2018 16:00 h
 
Vllaznia vs Lushnja
 

Match details
Match Date :E shtunë, 07 Prill 2018
Match Time :16:00 h
Match number :4
 
Playground :Stadiumi "Loro Boriçi" - Shkodër

Head-to-head

Vllaznia Stats Lushnja
9 Current rank 10
36 Matches 36
12/8/16 W/D/L (Total) 2/5/29
9/3/6 W/D/L (Home)1/3/14
3/5/10 W/D/L (Away)1/2/15
44Points11
38 : 42 Goals28 : 86
-4 Difference-58
Vllaznia - Lushnja 4:0 Highest won homeLushnja - Teuta 2:1
Vllaznia - Skenderbeu 0:2 Highest loss homeLushnja - Laci 0:3
Skenderbeu - Vllaznia 1:5 Highest won awayKukësi - Lushnja 1:3
Skenderbeu - Vllaznia 4:1 Highest loss awayPartizani - Lushnja 6:0


History of matches
Kategoria Superiore 2017-18
1E diel, 10. Shtator 201716:00Lushnja-Vllaznia0-2
10E mërkurë, 22. Nentor 201714:00Vllaznia-Lushnja2-1
19E shtunë, 10. Shkurt 201814:00Lushnja-Vllaznia0-2
28E shtunë, 07. Prill 201814:00Vllaznia-Lushnja4-0
Kategoria Superiore 2013-14
4E shtunë, 21. Shtator 201314:00Lushnja-Vllaznia1-1
15E diel, 15. Dhjetor 201313:00Vllaznia-Lushnja2-0
27E diel, 06. Prill 201414:00Lushnja-Vllaznia0-2