HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 18 Janar 2019
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2017-18
E shtunë, 31 Mars 2018 16:00 h
 
Vllaznia vs Skenderbeu
 

Match details
Match Date :E shtunë, 31 Mars 2018
Match Time :16:00 h
Match number :3
 
Playground :Stadiumi "Loro Boriçi" - Shkodër

Head-to-head

Vllaznia Stats Skenderbeu
9 Current rank 1
36 Matches 36
12/8/16 W/D/L (Total) 22/6/8
9/3/6 W/D/L (Home)14/1/3
3/5/10 W/D/L (Away)8/5/5
44Points72
38 : 42 Goals68 : 41
-4 Difference27
Vllaznia - Lushnja 4:0 Highest won homeSkenderbeu - Laci 4:0
Vllaznia - Skenderbeu 0:2 Highest loss homeSkenderbeu - Vllaznia 1:5
Skenderbeu - Vllaznia 1:5 Highest won awayTeuta - Skenderbeu 1:4
Skenderbeu - Vllaznia 4:1 Highest loss awayLuftetari - Skenderbeu 2:0


History of matches
Kategoria Superiore 2015-16
1E mërkurë, 09. Shtator 201516:00Vllaznia-Skenderbeu0-1
10E diel, 08. Nentor 201517:00Skenderbeu-Vllaznia3-1
Kupa e Shqiperise 2015-16
6E diel, 24. Janar 201614:00Vllaznia-Skenderbeu0-0
Kategoria Superiore 2015-16
19E shtunë, 30. Janar 201614:00Vllaznia-Skenderbeu1-0
Kupa e Shqiperise 2015-16
7E mërkurë, 17. Shkurt 201613:30Skenderbeu-Vllaznia2-1
Kategoria Superiore 2015-16
28E shtunë, 02. Prill 201619:00Skenderbeu-Vllaznia2-1
Kategoria Superiore 2016-17
5E shtunë, 01. Tetor 201617:00Skenderbeu-Vllaznia3-0
14E diel, 04. Dhjetor 201617:00Vllaznia-Skenderbeu0-0
23E shtunë, 25. Shkurt 201717:00Vllaznia-Skenderbeu0-1
32E shtunë, 06. Maj 201719:00Skenderbeu-Vllaznia4-3
Kategoria Superiore 2017-18
9E diel, 05. Nentor 201714:00Vllaznia-Skenderbeu0-2
18E diel, 04. Shkurt 201813:00Skenderbeu-Vllaznia4-1
27E shtunë, 31. Mars 201814:00Vllaznia-Skenderbeu2-1
36E mërkurë, 23. Maj 201817:00Skenderbeu-Vllaznia1-5
Kategoria Superiore 2013-14
6E enjte, 03. Tetor 201314:00Vllaznia-Skenderbeu1-3
17E diel, 02. Shkurt 201413:00Skenderbeu-Vllaznia2-1
26E diel, 30. Mars 201414:00Vllaznia-Skenderbeu1-0
Kategoria Superiore 2012-13
1E premte, 24. Gusht 201219:00Vllaznia-Skenderbeu1-3
14E premte, 08. Shkurt 201317:00Skenderbeu-Vllaznia0-1
Kategoria Superiore 2011-12
10E shtunë, 26. Nentor 201116:00Vllaznia-Skenderbeu0-2
23E mërkurë, 25. Prill 201216:00Skenderbeu-Vllaznia2-1
Kategoria Superiore 2009-10
10E diel, 08. Nentor 200914:00Skenderbeu-Vllaznia1-1Match Report
21E shtunë, 13. Shkurt 201013:00Vllaznia-Skenderbeu3-2Match Report
28E shtunë, 17. Prill 201014:00Vllaznia-Skenderbeu3-2Match Report
Kategoria Superiore 2010-11
4E diel, 19. Shtator 201016:00Skenderbeu-Vllaznia2-0Match Report
15E diel, 19. Dhjetor 201013:00Vllaznia-Skenderbeu2-1Match Report
31E shtunë, 30. Prill 201116:30Skenderbeu-Vllaznia3-0
Kategoria Superiore 2014-15
9E shtunë, 25. Tetor 201414:00Skenderbeu-Vllaznia3-0
18E diel, 21. Dhjetor 201417:00Vllaznia-Skenderbeu0-1
27E diel, 15. Mars 201514:00Skenderbeu-Vllaznia3-1
36E premte, 22. Maj 201518:00Vllaznia-Skenderbeu0-2