HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 23 Janar 2019
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2017-18
E diel, 01 Prill 2018 16:00 h
 
Luftetari vs Lushnja
 

Match details
Match Date :E diel, 01 Prill 2018
Match Time :16:00 h
Match number :2
 

Head-to-head

Luftetari Stats Lushnja
3 Current rank 10
36 Matches 36
16/11/9 W/D/L (Total) 2/5/29
9/6/3 W/D/L (Home)1/3/14
7/5/6 W/D/L (Away)1/2/15
59Points11
47 : 36 Goals28 : 86
11 Difference-58
Luftetari - Partizani 5:0 Highest won homeLushnja - Teuta 2:1
Luftetari - Kukësi 0:3 Highest loss homeLushnja - Laci 0:3
Vllaznia - Luftetari 0:2 Highest won awayKukësi - Lushnja 1:3
Partizani - Luftetari 3:0 Highest loss awayPartizani - Lushnja 6:0


History of matches
Kategoria 1 2014-15
7E shtunë, 22. Nentor 201415:00Lushnja-Luftetari3-0
Kategoria 1 2015-16
14E shtunë, 14. Shkurt 201514:00Lushnja-Luftetari0-1
Kategoria 1 2014-15
16E shtunë, 28. Shkurt 201514:00Luftetari-Lushnja0-1
20E shtunë, 21. Mars 201515:00Luftetari-Lushnja1-0
Kupa e Shqiperise 2015-16
1E mërkurë, 16. Shtator 201516:00Luftetari-Lushnja0-1
2E mërkurë, 30. Shtator 201515:30Lushnja-Luftetari3-0
Kategoria 1 2015-16
5E shtunë, 17. Tetor 201514:30Luftetari-Lushnja2-1
25E mërkurë, 04. Maj 201617:00Luftetari-Lushnja3-0
Kategoria Superiore 2017-18
9E shtunë, 04. Nentor 201714:00Luftetari-Lushnja2-0
18E diel, 04. Shkurt 201813:00Lushnja-Luftetari0-0
27E diel, 01. Prill 201814:00Luftetari-Lushnja2-0
36E mërkurë, 23. Maj 201817:00Lushnja-Luftetari0-2
Kategoria 1 2011-12
6E shtunë, 15. Tetor 201114:00Luftetari-Lushnja1-0
21E shtunë, 24. Mars 201215:30Lushnja-Luftetari1-0
Kategoria 1 2010-11
4E mërkurë, 29. Shtator 201015:30Lushnja-Luftetari4-0
19E shtunë, 19. Shkurt 201113:00Luftetari-Lushnja1-0
Kategoria 1 2009-10
1E shtunë, 29. Gusht 200917:00Lushnja-Luftetari0-0Match Report
16E shtunë, 30. Janar 201014:00Luftetari-Lushnja1-0