HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 18 Janar 2019
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2017-18
E diel, 18 Mars 2018 19:00 h
 
Skenderbeu vs Luftetari
 

Match details
Match Date :E diel, 18 Mars 2018
Match Time :19:00 h
Match number :3
 

Head-to-head

Skenderbeu Stats Luftetari
1 Current rank 3
36 Matches 36
22/6/8 W/D/L (Total) 16/11/9
14/1/3 W/D/L (Home)9/6/3
8/5/5 W/D/L (Away)7/5/6
72Points59
68 : 41 Goals47 : 36
27 Difference11
Skenderbeu - Laci 4:0 Highest won homeLuftetari - Partizani 5:0
Skenderbeu - Vllaznia 1:5 Highest loss homeLuftetari - Kukësi 0:3
Teuta - Skenderbeu 1:4 Highest won awayVllaznia - Luftetari 0:2
Luftetari - Skenderbeu 2:0 Highest loss awayPartizani - Luftetari 3:0


History of matches
Kategoria Superiore 2018-19
8E diel, 07. Tetor 201813:45Luftetari-Skenderbeu0-2
Kategoria Superiore 2016-17
4E shtunë, 24. Shtator 201617:00Skenderbeu-Luftetari1-0
13E mërkurë, 30. Nentor 201614:00Luftetari-Skenderbeu0-0
22E diel, 19. Shkurt 201717:00Skenderbeu-Luftetari3-0
31E diel, 30. Prill 201716:00Luftetari-Skenderbeu0-1
Kategoria Superiore 2017-18
8E shtunë, 28. Tetor 201717:00Skenderbeu-Luftetari2-0
17E premte, 26. Janar 201814:00Luftetari-Skenderbeu2-0
26E diel, 18. Mars 201817:00Skenderbeu-Luftetari2-1
35E shtunë, 19. Maj 201816:00Luftetari-Skenderbeu3-1
Kategoria Superiore 2012-13
12E diel, 25. Nentor 201214:00Luftetari-Skenderbeu0-1
25E shtunë, 04. Maj 201317:00Skenderbeu-Luftetari1-0
Kupa e Shqiperise 2011-12
7E mërkurë, 23. Nentor 201113:00Luftetari-Skenderbeu4-1