HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 18 Janar 2019
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2017-18
E mërkurë, 14 Mars 2018 16:00 h
 
Luftetari vs Kukësi
 

Match details
Match Date :E mërkurë, 14 Mars 2018
Match Time :16:00 h
Match number :3
 

Head-to-head

Luftetari Stats Kukësi
3 Current rank 2
36 Matches 36
16/11/9 W/D/L (Total) 18/9/9
9/6/3 W/D/L (Home)8/5/5
7/5/6 W/D/L (Away)10/4/4
59Points63
47 : 36 Goals61 : 41
11 Difference20
Luftetari - Partizani 5:0 Highest won homeKukësi - Partizani 4:0
Luftetari - Kukësi 0:3 Highest loss homeKukësi - Lushnja 1:3
Vllaznia - Luftetari 0:2 Highest won awayLuftetari - Kukësi 0:3
Partizani - Luftetari 3:0 Highest loss awayVllaznia - Kukësi 2:1


History of matches
Kategoria Superiore 2018-19
6E shtunë, 29. Shtator 201815:45Kukësi-Luftetari1-0
Kategoria Superiore 2016-17
9E shtunë, 29. Tetor 201614:00Kukësi-Luftetari1-0
18E enjte, 22. Dhjetor 201614:00Luftetari-Kukësi2-2
27E diel, 02. Prill 201716:00Kukësi-Luftetari3-2
36E shtunë, 27. Maj 201717:00Luftetari-Kukësi1-0
Kategoria Superiore 2017-18
7E shtunë, 21. Tetor 201714:00Luftetari-Kukësi0-3
16E premte, 22. Dhjetor 201713:00Kukësi-Luftetari1-2
25E mërkurë, 14. Mars 201814:00Luftetari-Kukësi2-1
34E diel, 13. Maj 201817:00Kukësi-Luftetari2-2
Kategoria 1 2011-12
14E mërkurë, 14. Mars 201215:00Luftetari-Kukësi1-0
29E diel, 06. Maj 201217:00Kukësi-Luftetari1-1
Kategoria Superiore 2012-13
1E diel, 26. Gusht 201217:00Kukësi-Luftetari0-0
14E diel, 10. Shkurt 201314:00Luftetari-Kukësi1-3