HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 23 Janar 2019
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2017-18
E mërkurë, 14 Mars 2018 19:00 h
 
Teuta vs Skenderbeu
 

Match details
Match Date :E mërkurë, 14 Mars 2018
Match Time :19:00 h
Match number :2
 

Head-to-head

Teuta Stats Skenderbeu
8 Current rank 1
36 Matches 36
12/10/14 W/D/L (Total) 22/6/8
6/6/6 W/D/L (Home)14/1/3
6/4/8 W/D/L (Away)8/5/5
46Points72
54 : 57 Goals68 : 41
-3 Difference27
Teuta - Lushnja 6:2 Highest won homeSkenderbeu - Laci 4:0
Teuta - Skenderbeu 1:4 Highest loss homeSkenderbeu - Vllaznia 1:5
Skenderbeu - Teuta 1:3 Highest won awayTeuta - Skenderbeu 1:4
Vllaznia - Teuta 2:0 Highest loss awayLuftetari - Skenderbeu 2:0


History of matches
Kategoria Superiore 2018-19
6E shtunë, 29. Shtator 201818:45Teuta-Skenderbeu2-0
Kategoria Superiore 2015-16
7E premte, 16. Tetor 201518:00Skenderbeu-Teuta2-2
16E diel, 13. Dhjetor 201517:00Teuta-Skenderbeu0-1
25E mërkurë, 09. Mars 201617:00Skenderbeu-Teuta1-0
34E diel, 08. Maj 201619:00Teuta-Skenderbeu1-1
Kategoria Superiore 2016-17
6E mërkurë, 12. Tetor 201617:00Skenderbeu-Teuta1-0
15E premte, 09. Dhjetor 201618:00Teuta-Skenderbeu0-0
24E shtunë, 04. Mars 201717:00Skenderbeu-Teuta1-1
Kupa e Shqiperise 2016-17
8E enjte, 06. Prill 201714:00Skenderbeu-Teuta1-0
9E mërkurë, 19. Prill 201718:00Teuta-Skenderbeu0-1
Kategoria Superiore 2016-17
33E mërkurë, 10. Maj 201718:30Teuta-Skenderbeu0-1
Kategoria Superiore 2017-18
7E hënë, 23. Tetor 201717:00Teuta-Skenderbeu1-4
16E premte, 22. Dhjetor 201713:00Skenderbeu-Teuta3-1
25E mërkurë, 14. Mars 201817:00Teuta-Skenderbeu1-1
34E diel, 13. Maj 201817:00Skenderbeu-Teuta1-3
Kategoria Superiore 2013-14
8E shtunë, 19. Tetor 201317:00Skenderbeu-Teuta1-1
19E hënë, 17. Shkurt 201418:00Teuta-Skenderbeu1-1
30E shtunë, 26. Prill 201416:00Teuta-Skenderbeu2-1
Kategoria Superiore 2012-13
7E diel, 21. Tetor 201217:00Teuta-Skenderbeu0-2
20E shtunë, 30. Mars 201317:00Skenderbeu-Teuta0-0
Kategoria Superiore 2011-12
6E diel, 23. Tetor 201117:00Teuta-Skenderbeu0-0
19E premte, 30. Mars 201219:00Skenderbeu-Teuta0-1
Kupa e Shqiperise 2010-11
4E enjte, 25. Nentor 201013:00Skenderbeu-Teuta0-0
4E mërkurë, 08. Dhjetor 201013:00Teuta-Skenderbeu0-2
Kategoria Superiore 2009-10
9E diel, 01. Nentor 200914:00Teuta-Skenderbeu2-0Match Report
20E enjte, 25. Shkurt 201014:00Skenderbeu-Teuta3-0Match Report
30E diel, 25. Prill 201014:00Teuta-Skenderbeu0-0Match Report
Kategoria Superiore 2010-11
2E diel, 29. Gusht 201017:00Skenderbeu-Teuta2-0Match Report
13E hënë, 29. Nentor 201016:00Teuta-Skenderbeu2-0
25E diel, 20. Mars 201117:30Skenderbeu-Teuta1-0
Kategoria Superiore 2014-15
6E shtunë, 27. Shtator 201419:00Teuta-Skenderbeu2-0
15E shtunë, 06. Dhjetor 201413:00Skenderbeu-Teuta3-2
24E shtunë, 28. Shkurt 201514:02Teuta-Skenderbeu0-1
33E shtunë, 02. Maj 201519:00Skenderbeu-Teuta4-2