HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 21 Nentor 2018
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2017-18
E shtunë, 10 Mars 2018 19:00 h
 
Partizani vs Luftetari
 

Match details
Match Date :E shtunë, 10 Mars 2018
Match Time :19:00 h
Match number :1
 

Head-to-head

Partizani Stats Luftetari
5 Current rank 3
36 Matches 36
15/8/13 W/D/L (Total) 16/11/9
8/4/6 W/D/L (Home)9/6/3
7/4/7 W/D/L (Away)7/5/6
53Points59
41 : 36 Goals47 : 36
5 Difference11
Partizani - Lushnja 6:0 Highest won homeLuftetari - Partizani 5:0
Partizani - Laci 0:2 Highest loss homeLuftetari - Kukësi 0:3
Lushnja - Partizani 0:3 Highest won awayVllaznia - Luftetari 0:2
Luftetari - Partizani 5:0 Highest loss awayPartizani - Luftetari 3:0


History of matches
Kategoria Superiore 2018-19
9E diel, 21. Tetor 201817:00Partizani-Luftetari2-1
Kategoria Superiore 2016-17
1E mërkurë, 07. Shtator 201619:00Luftetari-Partizani0-1
10E shtunë, 05. Nentor 201614:00Luftetari-Partizani1-1
19E shtunë, 28. Janar 201714:00Luftetari-Partizani2-0
28E shtunë, 08. Prill 201719:00Partizani-Luftetari2-0
Kategoria Superiore 2017-18
6E hënë, 16. Tetor 201717:00Partizani-Luftetari2-0
15E diel, 17. Dhjetor 201713:00Luftetari-Partizani5-0
24E shtunë, 10. Mars 201817:00Partizani-Luftetari3-0
33E mërkurë, 09. Maj 201816:00Luftetari-Partizani2-2
Kategoria 1 2010-11
15E enjte, 23. Dhjetor 201013:00Partizani-Luftetari1-2
30E hënë, 16. Maj 201116:00Luftetari-Partizani3-0
Kategoria 1 2009-10
6E shtunë, 03. Tetor 200915:30Luftetari-Partizani3-0Match Report
21E hënë, 08. Mars 201014:00Partizani-Luftetari2-0Match Report