HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 18 Janar 2019
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2017-18
E hënë, 05 Mars 2018 16:00 h
 
Luftetari vs Kamza
 

Match details
Match Date :E hënë, 05 Mars 2018
Match Time :16:00 h
Match number :4
 

Head-to-head

Luftetari Stats Kamza
3 Current rank 7
36 Matches 36
16/11/9 W/D/L (Total) 12/10/14
9/6/3 W/D/L (Home)6/5/7
7/5/6 W/D/L (Away)6/5/7
59Points46
47 : 36 Goals37 : 41
11 Difference-4
Luftetari - Partizani 5:0 Highest won homeKamza - Laci 3:1
Luftetari - Kukësi 0:3 Highest loss homeKamza - Flamurtari 0:3
Vllaznia - Luftetari 0:2 Highest won awayLushnja - Kamza 2:3
Partizani - Luftetari 3:0 Highest loss awayLaci - Kamza 2:0


History of matches
Kategoria Superiore 2018-19
7E mërkurë, 03. Tetor 201813:45Luftetari-Kamza1-0
Kategoria Superiore 2017-18
5E enjte, 12. Tetor 201714:00Luftetari-Kamza1-2
14E diel, 10. Dhjetor 201713:00Kamza-Luftetari0-1
23E hënë, 05. Mars 201814:00Luftetari-Kamza1-0
32E shtunë, 05. Maj 201816:00Kamza-Luftetari0-0
Kategoria 1 2010-11
2E shtunë, 18. Shtator 201016:00Kamza-Luftetari2-0
17E shtunë, 05. Shkurt 201113:00Luftetari-Kamza1-1
Kategoria 1 2013-14
1E shtunë, 12. Tetor 201314:00Kamza-Luftetari2-0
16E shtunë, 08. Shkurt 201414:00Luftetari-Kamza2-0
Kategoria 1 2009-10
14E shtunë, 12. Dhjetor 200913:30Kamza-Luftetari4-1
29E shtunë, 08. Maj 201016:00Luftetari-Kamza1-2Match Report