HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 18 Janar 2019
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2017-18
E shtunë, 24 Shkurt 2018 16:00 h
 
Lushnja vs Kamza
 

Match details
Match Date :E shtunë, 24 Shkurt 2018
Match Time :16:00 h
Match number :3
 

Head-to-head

Lushnja Stats Kamza
10 Current rank 7
36 Matches 36
2/5/29 W/D/L (Total) 12/10/14
1/3/14 W/D/L (Home)6/5/7
1/2/15 W/D/L (Away)6/5/7
11Points46
28 : 86 Goals37 : 41
-58 Difference-4
Lushnja - Teuta 2:1 Highest won homeKamza - Laci 3:1
Lushnja - Laci 0:3 Highest loss homeKamza - Flamurtari 0:3
Kukësi - Lushnja 1:3 Highest won awayLushnja - Kamza 2:3
Partizani - Lushnja 6:0 Highest loss awayLaci - Kamza 2:0


History of matches
Kategoria Superiore 2017-18
3E shtunë, 23. Shtator 201714:00Lushnja-Kamza0-0
12E diel, 26. Nentor 201714:00Kamza-Lushnja2-1
21E shtunë, 24. Shkurt 201814:00Lushnja-Kamza2-3
30E shtunë, 21. Prill 201816:00Kamza-Lushnja2-1
Kategoria 1 2010-11
15E enjte, 23. Dhjetor 201013:00Kamza-Lushnja1-0
30E hënë, 16. Maj 201116:00Lushnja-Kamza1-0
Kupa e Shqiperise 2011-12
3E mërkurë, 21. Shtator 201116:00Lushnja-Kamza2-1
4E mërkurë, 28. Shtator 201115:30Kamza-Lushnja1-0
Kategoria 1 2012-13
14E shtunë, 01. Dhjetor 201214:00Lushnja-Kamza2-0
29E shtunë, 04. Maj 201317:00Kamza-Lushnja5-3
Kategoria 1 2009-10
4E shtunë, 19. Shtator 200916:00Kamza-Lushnja1-0Match Report
19E shtunë, 20. Shkurt 201014:00Lushnja-Kamza1-0