HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 21 Prill 2018
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2017-18
E shtunë, 10 Shkurt 2018 16:00 h
 
Lushnja vs Vllaznia
 

Match details
Match Date :E shtunë, 10 Shkurt 2018
Match Time :16:00 h
Match number :4
 
Playground :Stadiumi "Roza Haxhiu" - Lushnje

Head-to-head

Lushnja Stats Vllaznia
10 Current rank 9
29 Matches 29
2/4/23 W/D/L (Total) 9/6/14
1/2/12 W/D/L (Home)7/2/5
1/2/11 W/D/L (Away)2/4/9
10Points33
20 : 66 Goals29 : 35
-46 Difference-6
Lushnja - Teuta 2:1 Highest won homeVllaznia - Lushnja 4:0
Lushnja - Laci 0:3 Highest loss homeVllaznia - Skenderbeu 0:2
Kukësi - Lushnja 1:3 Highest won awayLushnja - Vllaznia 0:2
Partizani - Lushnja 6:0 Highest loss awaySkenderbeu - Vllaznia 4:1


History of matches
Kategoria Superiore 2017-18
1E diel, 10. Shtator 201716:00Lushnja-Vllaznia0-2
10E mërkurë, 22. Nentor 201714:00Vllaznia-Lushnja2-1
19E shtunë, 10. Shkurt 201814:00Lushnja-Vllaznia0-2
28E shtunë, 07. Prill 201814:00Vllaznia-Lushnja4-0
Kategoria Superiore 2013-14
4E shtunë, 21. Shtator 201314:00Lushnja-Vllaznia1-1
15E diel, 15. Dhjetor 201313:00Vllaznia-Lushnja2-0
27E diel, 06. Prill 201414:00Lushnja-Vllaznia0-2