HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 18 Janar 2019
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2017-18
E premte, 26 Janar 2018 19:00 h
 
Vllaznia vs Kukësi
 

Match details
Match Date :E premte, 26 Janar 2018
Match Time :19:00 h
Match number :2
 
Playground :Stadiumi "Loro Boriçi" - Shkodër

Head-to-head

Vllaznia Stats Kukësi
9 Current rank 2
36 Matches 36
12/8/16 W/D/L (Total) 18/9/9
9/3/6 W/D/L (Home)8/5/5
3/5/10 W/D/L (Away)10/4/4
44Points63
38 : 42 Goals61 : 41
-4 Difference20
Vllaznia - Lushnja 4:0 Highest won homeKukësi - Partizani 4:0
Vllaznia - Skenderbeu 0:2 Highest loss homeKukësi - Lushnja 1:3
Skenderbeu - Vllaznia 1:5 Highest won awayLuftetari - Kukësi 0:3
Skenderbeu - Vllaznia 4:1 Highest loss awayVllaznia - Kukësi 2:1


History of matches
Kupa e Shqiperise 2014-15
1E mërkurë, 04. Shkurt 201514:00Vllaznia-Kukësi0-2
2E mërkurë, 18. Shkurt 201514:00Kukësi-Vllaznia0-0
Kategoria Superiore 2015-16
6E shtunë, 03. Tetor 201513:00Vllaznia-Kukësi1-1
15E diel, 06. Dhjetor 201513:00Kukësi-Vllaznia1-0
24E shtunë, 05. Mars 201614:00Vllaznia-Kukësi1-2
33E mërkurë, 04. Maj 201615:30Kukësi-Vllaznia0-0
Kategoria Superiore 2016-17
1E enjte, 08. Shtator 201619:00Vllaznia-Kukësi0-0
10E diel, 06. Nentor 201614:00Kukësi-Vllaznia3-1
19E premte, 27. Janar 201718:00Vllaznia-Kukësi0-1
28E diel, 09. Prill 201716:00Kukësi-Vllaznia0-0
Kategoria Superiore 2017-18
8E diel, 29. Tetor 201714:00Kukësi-Vllaznia2-2
17E premte, 26. Janar 201817:00Vllaznia-Kukësi1-3
26E hënë, 19. Mars 201814:00Kukësi-Vllaznia2-0
35E shtunë, 19. Maj 201816:00Vllaznia-Kukësi2-1
Kategoria Superiore 2013-14
2E shtunë, 14. Shtator 201314:00Kukësi-Vllaznia1-3Match Report
13E diel, 01. Dhjetor 201313:00Vllaznia-Kukësi1-2
23E mërkurë, 12. Mars 201415:00Kukësi-Vllaznia1-1
Kategoria Superiore 2012-13
2E shtunë, 01. Shtator 201217:00Kukësi-Vllaznia0-0
15E shtunë, 16. Shkurt 201317:00Vllaznia-Kukësi1-0
Kategoria Superiore 2014-15
1E diel, 24. Gusht 201417:00Vllaznia-Kukësi1-2
10E mërkurë, 29. Tetor 201414:00Kukësi-Vllaznia2-1
19E shtunë, 24. Janar 201517:00Vllaznia-Kukësi1-2
28E shtunë, 21. Mars 201514:00Kukësi-Vllaznia1-0