HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 19 Nentor 2017
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2017-18
E shtunë, 18 Nentor 2017 16:00 h
 
Lushnja vs Flamurtari
 

Match details
Match Date :E shtunë, 18 Nentor 2017
Match Time :16:00 h
Match number :3
 

Head-to-head

Lushnja Stats Flamurtari
10 Current rank 3
9 Matches 10
1/2/6 W/D/L (Total) 4/5/1
1/1/3 W/D/L (Home)2/3/0
0/1/3 W/D/L (Away)2/2/1
5Points17
4 : 17 Goals11 : 8
-13 Difference3
Lushnja - Teuta 2:1 Highest won homeFlamurtari - Lushnja 3:1
Lushnja - Laci 0:3 Highest loss home----
---- Highest won awayTeuta - Flamurtari 1:2
Skenderbeu - Lushnja 4:1 Highest loss awaySkenderbeu - Flamurtari 2:0


History of matches
Kategoria Superiore 2017-18
2E shtunë, 16. Shtator 201719:00Flamurtari-Lushnja3-1
Kategoria Superiore 2013-14
11E diel, 10. Nentor 201313:00Flamurtari-Lushnja4-3
22E shtunë, 08. Mars 201414:00Lushnja-Flamurtari2-4
29E diel, 20. Prill 201414:00Lushnja-Flamurtari2-3