HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 19 Nentor 2017
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2017-18
E diel, 22 Tetor 2017 19:00 h
 
Flamurtari vs Kamza
 

Match details
Match Date :E diel, 22 Tetor 2017
Match Time :19:00 h
Match number :25
 

Head-to-head

Flamurtari Stats Kamza
3 Current rank 4
10 Matches 10
4/5/1 W/D/L (Total) 4/4/2
2/3/0 W/D/L (Home)2/3/0
2/2/1 W/D/L (Away)2/1/2
17Points16
11 : 8 Goals9 : 7
3 Difference2
Flamurtari - Lushnja 3:1 Highest won homeKamza - Vllaznia 1:0
---- Highest loss home----
Teuta - Flamurtari 1:2 Highest won awayLaci - Kamza 0:1
Skenderbeu - Flamurtari 2:0 Highest loss awayFlamurtari - Kamza 1:0


History of matches
Kategoria Superiore 2017-18
7E diel, 22. Tetor 201717:00Flamurtari-Kamza1-0
Kategoria Superiore 2011-12
1E diel, 11. Shtator 201116:00Flamurtari-Kamza2-1
Kupa e Shqiperise 2011-12
5E mërkurë, 19. Tetor 201113:00Kamza-Flamurtari1-0
Kategoria Superiore 2011-12
14E shtunë, 11. Shkurt 201214:00Kamza-Flamurtari0-1