HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 23 Janar 2018
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2017-18
E diel, 22 Tetor 2017 16:00 h
 
Vllaznia vs Partizani
 

Match details
Match Date :E diel, 22 Tetor 2017
Match Time :16:00 h
Match number :24
 
Playground :Stadiumi "Loro Boriçi" - Shkodër

Head-to-head

Vllaznia Stats Partizani
8 Current rank 5
16 Matches 16
4/3/9 W/D/L (Total) 7/3/6
3/1/4 W/D/L (Home)3/3/2
1/2/5 W/D/L (Away)4/0/4
15Points24
14 : 22 Goals15 : 16
-8 Difference-1
Vllaznia - Kamza 3:2 Highest won homePartizani - Luftetari 2:0
Vllaznia - Skenderbeu 0:2 Highest loss homePartizani - Laci 0:2
Lushnja - Vllaznia 0:2 Highest won awayLushnja - Partizani 0:3
Partizani - Vllaznia 3:1 Highest loss awayLuftetari - Partizani 5:0


History of matches
Kategoria Superiore 2017-18
7E diel, 22. Tetor 201714:00Vllaznia-Partizani0-1
16E premte, 22. Dhjetor 201713:00Partizani-Vllaznia3-1
Kategoria Superiore 2015-16
3E diel, 13. Shtator 201516:00Vllaznia-Partizani1-2
12E hënë, 23. Nentor 201517:00Partizani-Vllaznia1-0
21E shtunë, 13. Shkurt 201613:00Vllaznia-Partizani1-1
30E diel, 17. Prill 201619:00Partizani-Vllaznia3-0
Kategoria Superiore 2016-17
2E hënë, 12. Shtator 201619:00Partizani-Vllaznia0-0
11E diel, 20. Nentor 201617:03Vllaznia-Partizani1-1
20E diel, 05. Shkurt 201717:00Partizani-Vllaznia2-1
29E diel, 16. Prill 201719:00Vllaznia-Partizani1-1
Kategoria Superiore 2013-14
9E shtunë, 26. Tetor 201317:00Partizani-Vllaznia0-1
20E diel, 23. Shkurt 201413:00Vllaznia-Partizani1-1
24E diel, 16. Mars 201414:00Vllaznia-Partizani0-1
Kategoria Superiore 2014-15
8E diel, 19. Tetor 201413:00Vllaznia-Partizani0-1
17E mërkurë, 17. Dhjetor 201416:00Partizani-Vllaznia0-1
26E diel, 08. Mars 201517:00Vllaznia-Partizani1-0
35E diel, 17. Maj 201517:00Partizani-Vllaznia1-0