HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 27 Maj 2018
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2017-18
E hënë, 02 Tetor 2017 19:00 h
 
Partizani vs Lushnja
 

Match details
Match Date :E hënë, 02 Tetor 2017
Match Time :19:00 h
Match number :10
 

Head-to-head

Partizani Stats Lushnja
5 Current rank 10
36 Matches 36
15/8/13 W/D/L (Total) 2/5/29
8/4/6 W/D/L (Home)1/3/14
7/4/7 W/D/L (Away)1/2/15
53Points11
41 : 36 Goals28 : 86
5 Difference-58
Partizani - Lushnja 6:0 Highest won homeLushnja - Teuta 2:1
Partizani - Laci 0:2 Highest loss homeLushnja - Laci 0:3
Laci - Partizani 0:3 Highest won awayKukësi - Lushnja 1:3
Luftetari - Partizani 5:0 Highest loss awayPartizani - Lushnja 6:0


History of matches
Kategoria Superiore 2017-18
4E hënë, 02. Tetor 201717:00Partizani-Lushnja0-0
13E diel, 03. Dhjetor 201713:00Lushnja-Partizani0-3
22E mërkurë, 28. Shkurt 201817:00Partizani-Lushnja6-0
31E shtunë, 28. Prill 201816:00Lushnja-Partizani1-1
Kupa e Shqiperise 2015-16
3E mërkurë, 21. Tetor 201514:30Lushnja-Partizani1-3
4E mërkurë, 04. Nentor 201514:00Partizani-Lushnja3-0
Kategoria Superiore 2013-14
8E shtunë, 19. Tetor 201314:00Lushnja-Partizani2-0
19E shtunë, 15. Shkurt 201414:00Partizani-Lushnja2-0
33E shtunë, 10. Maj 201417:00Lushnja-Partizani2-4
Kategoria 1 2010-11
2E hënë, 20. Shtator 201016:00Partizani-Lushnja0-2
17E shtunë, 05. Shkurt 201113:00Lushnja-Partizani1-0
Kategoria 1 2012-13
15E shtunë, 08. Dhjetor 201217:00Partizani-Lushnja0-1
30E diel, 12. Maj 201317:00Lushnja-Partizani2-2
Kategoria 1 2009-10
11E shtunë, 21. Nentor 200914:00Partizani-Lushnja0-2
26E diel, 18. Prill 201015:00Lushnja-Partizani4-0