HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 23 Janar 2018
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2017-18
E hënë, 02 Tetor 2017 16:00 h
 
Kukësi vs Skenderbeu
 

Match details
Match Date :E hënë, 02 Tetor 2017
Match Time :16:00 h
Match number :6
 

Head-to-head

Kukësi Stats Skenderbeu
4 Current rank 1
16 Matches 16
7/4/5 W/D/L (Total) 11/4/1
3/1/4 W/D/L (Home)7/1/0
4/3/1 W/D/L (Away)4/3/1
25Points37
26 : 19 Goals31 : 11
7 Difference20
Kukësi - Laci 3:0 Highest won homeSkenderbeu - Lushnja 4:1
Kukësi - Lushnja 1:3 Highest loss home----
Luftetari - Kukësi 0:3 Highest won awayTeuta - Skenderbeu 1:4
Skenderbeu - Kukësi 2:1 Highest loss awayLaci - Skenderbeu 1:0


History of matches
Kategoria Superiore 2017-18
4E hënë, 02. Tetor 201714:00Kukësi-Skenderbeu1-2
13E shtunë, 02. Dhjetor 201717:00Skenderbeu-Kukësi2-1
Kupa e Shqiperise 2014-15
3E mërkurë, 08. Prill 201514:00Kukësi-Skenderbeu1-0
4E mërkurë, 22. Prill 201517:30Skenderbeu-Kukësi1-1
Kategoria Superiore 2015-16
2E shtunë, 29. Gusht 201520:00Skenderbeu-Kukësi1-0
11E enjte, 19. Nentor 201514:00Kukësi-Skenderbeu2-1
20E diel, 07. Shkurt 201613:00Skenderbeu-Kukësi3-1
29E diel, 10. Prill 201616:00Kukësi-Skenderbeu1-0
Kategoria Superiore 2016-17
8E shtunë, 22. Tetor 201617:00Skenderbeu-Kukësi0-0
17E diel, 18. Dhjetor 201614:00Kukësi-Skenderbeu2-0
26E premte, 17. Mars 201718:00Skenderbeu-Kukësi1-1
35E shtunë, 20. Maj 201717:30Kukësi-Skenderbeu2-0
Kategoria Superiore 2013-14
3E mërkurë, 18. Shtator 201317:00Skenderbeu-Kukësi1-3
14E shtunë, 07. Dhjetor 201313:30Kukësi-Skenderbeu1-1
31E mërkurë, 30. Prill 201416:00Skenderbeu-Kukësi3-3
Kategoria Superiore 2012-13
13E shtunë, 01. Dhjetor 201217:00Skenderbeu-Kukësi2-0
26E shtunë, 11. Maj 201317:00Kukësi-Skenderbeu4-3
Kategoria Superiore 2014-15
5E premte, 19. Shtator 201419:00Skenderbeu-Kukësi2-0
14E diel, 30. Nentor 201414:00Kukësi-Skenderbeu1-0
23E hënë, 23. Shkurt 201518:00Skenderbeu-Kukësi1-1
32E diel, 26. Prill 201516:00Kukësi-Skenderbeu0-1