HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 25 Qershor 2018
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2016-17
E shtunë, 27 Maj 2017 19:00 h
 
Korabi vs Flamurtari
 

Match details
Match Date :E shtunë, 27 Maj 2017
Match Time :19:00 h
Match number :5
 

Head-to-head

Korabi Stats Flamurtari
10 Current rank 5
36 Matches 36
2/7/27 W/D/L (Total) 12/10/14
1/4/12 W/D/L (Home)9/6/3
1/3/15 W/D/L (Away)3/4/11
13Points40
11 : 67 Goals41 : 34
-56 Difference7
Korabi - Flamurtari 1:0 Highest won homeFlamurtari - Korabi 6:0
Korabi - Teuta 0:4 Highest loss homeFlamurtari - Vllaznia 0:1
Teuta - Korabi 2:3 Highest won awayKorabi - Flamurtari 0:3
Flamurtari - Korabi 6:0 Highest loss awayPartizani - Flamurtari 4:0


History of matches
Kategoria Superiore 2016-17
9E diel, 30. Tetor 201614:00Flamurtari-Korabi3-1
18E enjte, 22. Dhjetor 201614:00Korabi-Flamurtari1-0
27E shtunë, 01. Prill 201719:00Flamurtari-Korabi6-0
36E shtunë, 27. Maj 201717:00Korabi-Flamurtari0-3