HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 23 Qershor 2018
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2016-17
E shtunë, 01 Prill 2017 21:00 h
 
Flamurtari vs Korabi
 

Match details
Match Date :E shtunë, 01 Prill 2017
Match Time :21:00 h
Match number :5
 

Head-to-head

Flamurtari Stats Korabi
5 Current rank 10
36 Matches 36
12/10/14 W/D/L (Total) 2/7/27
9/6/3 W/D/L (Home)1/4/12
3/4/11 W/D/L (Away)1/3/15
40Points13
41 : 34 Goals11 : 67
7 Difference-56
Flamurtari - Korabi 6:0 Highest won homeKorabi - Flamurtari 1:0
Flamurtari - Vllaznia 0:1 Highest loss homeKorabi - Teuta 0:4
Korabi - Flamurtari 0:3 Highest won awayTeuta - Korabi 2:3
Partizani - Flamurtari 4:0 Highest loss awayFlamurtari - Korabi 6:0


History of matches
Kategoria Superiore 2016-17
9E diel, 30. Tetor 201614:00Flamurtari-Korabi3-1
18E enjte, 22. Dhjetor 201614:00Korabi-Flamurtari1-0
27E shtunë, 01. Prill 201719:00Flamurtari-Korabi6-0
36E shtunë, 27. Maj 201717:00Korabi-Flamurtari0-3