HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 23 Qershor 2018
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2016-17
E premte, 31 Mars 2017 21:00 h
 
Tirana vs Vllaznia
 

Match details
Match Date :E premte, 31 Mars 2017
Match Time :21:00 h
Match number :2
 
Playground :Stadiumi "Selman Stërmasi"
Referee :Emirjon SINO (Kryesori), Kreshnik CJAPI (Gjyqtari i 4-t), Renato MALAJ (Anesori 2), Orges GRABOVA (Anesori 1)

Head-to-head

Tirana Stats Vllaznia
9 Current rank 6
36 Matches 36
8/15/13 W/D/L (Total) 8/16/12
7/8/3 W/D/L (Home)5/9/4
1/7/10 W/D/L (Away)3/7/8
39Points40
29 : 32 Goals29 : 35
-3 Difference-6
Tirana - Flamurtari 3:0 Highest won homeVllaznia - Korabi 3:0
Tirana - Kukësi 1:2 Highest loss homeVllaznia - Laci 1:2
Korabi - Tirana 0:1 Highest won awayKorabi - Vllaznia 0:2
Kukësi - Tirana 4:1 Highest loss awayLaci - Vllaznia 3:0


History of matches
Kupa e Shqiperise 2017-18
4E mërkurë, 29. Nentor 201718:00Tirana-Vllaznia2-0
5E mërkurë, 13. Dhjetor 201713:00Vllaznia-Tirana1-0
Kategoria Superiore 2015-16
8E diel, 25. Tetor 201513:00Vllaznia-Tirana1-1
17E shtunë, 19. Dhjetor 201513:00Tirana-Vllaznia0-0
26E diel, 13. Mars 201613:00Vllaznia-Tirana3-1
35E shtunë, 14. Maj 201617:41Tirana-Vllaznia1-0
Kategoria Superiore 2016-17
9E diel, 30. Tetor 201614:00Tirana-Vllaznia0-0
18E enjte, 22. Dhjetor 201614:00Vllaznia-Tirana0-0
27E premte, 31. Mars 201719:00Tirana-Vllaznia1-2
36E shtunë, 27. Maj 201717:00Vllaznia-Tirana0-0
Kategoria Superiore 2013-14
3E mërkurë, 18. Shtator 201314:00Vllaznia-Tirana2-0
14E shtunë, 07. Dhjetor 201313:30Tirana-Vllaznia1-1
30E shtunë, 26. Prill 201416:00Tirana-Vllaznia2-1
Kategoria Superiore 2012-13
10E shtunë, 10. Nentor 201217:00Vllaznia-Tirana0-1
23E shtunë, 20. Prill 201317:00Tirana-Vllaznia1-0
Kategoria Superiore 2011-12
5E shtunë, 15. Tetor 201116:00Vllaznia-Tirana2-2
18E hënë, 26. Mars 201218:00Tirana-Vllaznia0-0
Kategoria Superiore 2009-10
9E premte, 30. Tetor 200917:00Vllaznia-Tirana0-1Match Report
20E shtunë, 06. Shkurt 201014:00Tirana-Vllaznia0-1Match Report
25E diel, 28. Mars 201014:00Tirana-Vllaznia1-2Match Report
Kategoria Superiore 2010-11
11E diel, 14. Nentor 201013:00Tirana-Vllaznia0-2
22E shtunë, 26. Shkurt 201114:10Vllaznia-Tirana0-0
29E mërkurë, 20. Prill 201116:30Vllaznia-Tirana1-0
Kategoria Superiore 2014-15
3E enjte, 11. Shtator 201416:00Vllaznia-Tirana1-1
12E shtunë, 08. Nentor 201417:00Tirana-Vllaznia1-0
21E diel, 08. Shkurt 201517:00Vllaznia-Tirana0-1
30E diel, 12. Prill 201517:00Tirana-Vllaznia2-1