HOT NEWS
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
Batha:Jemi me te mire se Skenderbeu » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori Batha u ...
Dikure hidheshin gure tani celulare » Ndodhe edhe kjo.Gjate supersfides midis Partizanit...
E enjte, 23 Shkurt 2017
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria 1 2016-17
Team Info - Sopoti
Sopoti
Club Name:KS Sopoti
Team Name:Sopoti
Short Name:SOP

 History
SeasonLeagueRankPlayedPointsW/D/LGoalsPlayers
2016-17 Kupa e Shqiperise 33 2 0 0/1/1 1:8 1
2016-17 Kategoria 1 14 15 15 2/9/4 15:18 0
2015-16 Kupa e Shqiperise 10 4 0 1/1/2 6:5 1
2015-16 Kategoria 1 15 27 28 8/4/15 30:32 0
2014-15 Kategoria 1 7 27 38 11/5/11 32:32 31
2010-11 Kupa e Shqiperise 12 4 6 2/0/2 5:10 0
2009-10 Kategoria 1 16 30 18 5/3/22 14:61 42