HOT NEWS
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
Batha:Jemi me te mire se Skenderbeu » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori Batha u ...
Dikure hidheshin gure tani celulare » Ndodhe edhe kjo.Gjate supersfides midis Partizanit...
E enjte, 23 Shkurt 2017
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria 1 2016-17
Team Info - Iliria
Iliria
Address:KF Iliria, , , Fushe Kruj Tirane, Republika e Shqiperise 
Club Name:KF Iliria
Team Name:Iliria
Short Name:ILI

 History
SeasonLeagueRankPlayedPointsW/D/LGoalsPlayers
2016-17 Kategoria 1 19 15 11 2/5/8 10:22 27
2016-17 Kupa e Shqiperise 28 2 0 1/0/1 1:6 0
2015-16 Kategoria 1 17 27 28 8/4/15 34:45 27
2015-16 Kupa e Shqiperise 24 4 0 2/0/2 4:8 0
2014-15 Kategoria 1 11 27 33 9/6/12 24:25 28
2012-13 Kategoria 1 14 30 37 10/7/13 35:37 23
2011-12 Kupa e Shqiperise 27 2 1 0/1/1 2:7 0
2011-12 Kategoria 1 11 30 36 11/3/16 38:44 23
2010-11 Kupa e Shqiperise 37 1 0 0/0/1 0:2 0