HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 26 Maj 2019
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria 1 2018-19
E diel, 17 Shkurt 2019 16:00 h
 
Lushnja vs Besa
 

Match details
Match Date :E diel, 17 Shkurt 2019
Match Time :16:00 h
Match number :10
 

Head-to-head

Lushnja Stats Besa
7 Current rank 3
18 Matches 18
7/6/5 W/D/L (Total) 10/5/3
6/2/1 W/D/L (Home)7/2/0
1/4/4 W/D/L (Away)3/3/3
27Points35
19 : 14 Goals22 : 11
5 Difference11
Lushnja - Tomori 3:0 Highest won homeBesa - Bylis 2:0
Lushnja - Bylis 0:1 Highest loss home----
Oriku - Lushnja 1:3 Highest won awayElbasani - Besa 0:3
Bylis - Lushnja 3:0 Highest loss awayLushnja - Besa 2:0


History of matches
Kategoria 1 2018-19
8E diel, 04. Nentor 201814:00Besa-Lushnja1-0
17E diel, 17. Shkurt 201914:00Lushnja-Besa2-0
Kategoria Superiore 2013-14
10E shtunë, 02. Nentor 201314:00Lushnja-Besa1-0
21E shtunë, 01. Mars 201414:00Besa-Lushnja1-1
30E shtunë, 26. Prill 201416:00Besa-Lushnja3-0
Kategoria 1 2011-12
10E shtunë, 19. Nentor 201114:00Lushnja-Besa1-0
25E diel, 15. Prill 201216:00Besa-Lushnja1-2
Kupa e Shqiperise 2010-11
4E mërkurë, 24. Nentor 201013:00Lushnja-Besa0-0
4E mërkurë, 08. Dhjetor 201013:00Besa-Lushnja1-0