HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 26 Maj 2019
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria 1 2018-19
E shtunë, 16 Shkurt 2019 16:00 h
 
Korabi vs Dinamo
 

Match details
Match Date :E shtunë, 16 Shkurt 2019
Match Time :16:00 h
Match number :1
 

Head-to-head

Korabi Stats Dinamo
10 Current rank 8
18 Matches 18
8/3/7 W/D/L (Total) 8/3/7
7/1/1 W/D/L (Home)6/0/3
1/2/6 W/D/L (Away)2/3/4
27Points27
18 : 19 Goals15 : 11
-1 Difference4
Korabi - Burreli 2:0 Highest won homeDinamo - Shenkolli 3:0
Korabi - Vllaznia 1:2 Highest loss homeDinamo - Korabi 0:2
Dinamo - Korabi 0:2 Highest won awayBurreli - Dinamo 0:1
Shenkolli - Korabi 4:0 Highest loss awayVllaznia - Dinamo 2:0


History of matches
Kategoria 1 2018-19
8E shtunë, 03. Nentor 201814:00Dinamo-Korabi0-2
17E shtunë, 16. Shkurt 201914:00Korabi-Dinamo1-0