HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 20 Shkurt 2019
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria 1 2018-19
E shtunë, 09 Shkurt 2019 16:00 h
 
Besa vs Egnatia
 

Match details
Match Date :E shtunë, 09 Shkurt 2019
Match Time :16:00 h
 

Head-to-head

Besa Stats Egnatia
3 Current rank 10
16 Matches 16
9/5/2 W/D/L (Total) 7/2/7
6/2/0 W/D/L (Home)4/2/2
3/3/2 W/D/L (Away)3/0/5
32Points23
20 : 9 Goals17 : 19
11 Difference-2
Besa - Bylis 2:0 Highest won homeEgnatia - Pogradeci 2:0
---- Highest loss homeEgnatia - Besa 0:1
Elbasani - Besa 0:3 Highest won awayElbasani - Egnatia 1:2
Pogradeci - Besa 2:1 Highest loss awayPogradeci - Egnatia 3:1


History of matches
Kategoria 1 2018-19
7E shtunë, 27. Tetor 201814:00Egnatia-Besa0-1
16E shtunë, 09. Shkurt 201914:00Besa-Egnatia3-2